Nem jött össze az éremszerzés Incze Krisztának Rómában

Horváth Bálint Ottó 2020. február 14., 21:35 utolsó módosítás: 2020. február 14., 21:43

Az ötödik helyen zárta a Rómában zajló női felnőtt birkózó Európa-bajnokságot a sepsiszentgyörgyi Incze Kriszta.

Elveszítette az elődöntőt és a bronzmeccset. Archív Fotó: COSR

A Sepsi-SIC sportolója a 65 kilogrammos súlycsoportban volt érdekelt az olasz fővárosban. A kontinensviadal csütörtöki versenynapján két mérkőzést is megnyert, a selejtezőben a fehérorosz Jauhenyija Andrejcsikavát, a negyeddöntőben a magyar Sleisz Gabriellát múlta felül, az elődöntőben viszont alulmaradt a későbbi győztes, bolgár Nikolova Hrisztovával szemben.

Incze Kriszta pénteken este a bronzéremért küzdött, ellenfele az ukrán Irina Koliadenko volt, akitől 8–0 arányú vereséget szenvedett, így végül nem sikerült megszereznie a dobogós helyet.

A háromszéki birkózó az előző évben ezüstérmes volt a felnőtt Európa-bajnokságon, bronzot nyert az Európai Játékokon, illetve a 9. helyen végzett a felnőtt világbajnokságon.

A sepsiszentgyörgyi klub másik versenyzője, Cătălina Axente ellenben a 72 kilogrammos súlycsoportban megszerezte a bronzérmet, a harmadik helyért rendezett összecsapáson 5–1-re verte a hazaiak képviselőjét, Enrica Rinaldit.