Hirdetés

Nem engedik rajthoz állni a biatlonosokat a világkupán

Üres lőtér egy biatlonpályán. A romániai versenyzőket nem engedik rajthoz állni Svédországban
Fotó: Pinti Attila

2020. november 28., 10:13

Nincsenek a rajtlistán a szombaton délben kezdődő biatlon világkupán a romániai sportolók. A szervezők szerint nem indulhatnak sem a fiúk sem a lányok, mivel a férfi csapatban két sportolónak pozitív lett a koronavírustesztje.

2020. november 28., 10:13

A finnországi Kontiolahti a házigazdája a sílövők első két világkupaversenyének, az elsőt november 28–30., a másodikat pedig december 1–6. között szervezik. A romániai válogatott – amelynek több székelyföldi tagja van – novemberben Svédországban készült, onnan utazott át Finnországba, a vk színhelyére. A női válogatott edzője, Márton Szilárd Finnországban van, ő nyilatkozott a Székelysportnak.

Hirdetés

„Sajnos gondban vagyunk, az egész csapat karanténba kényszerült, sportolóink nem állhatnak rajthoz az első két világkupaversenyen. Mielőtt elindultunk volna Finnország fele, Svédországban elvégeztettük a teszteket, ezekkel az eredményekkel érkeztünk Finnországba. Itt, Kontiolahtiban az IBU (Nemzetközi Biatlon-szövetség) újratesztelt, mert amit Svédországban végeztek, azok nem PCR-tesztek voltak.

November 25-én reggel történt a finnországi tesztelés, estére kézhez kaptuk az eredményeket, és ezek szerint két férfi sportolónak, valamint a férfi csapat két edzőjének pozitív a koronavírus-tesztje. Az IBU átadta az esetet a finn egészségügyi szerveknek, akik úgy döntöttek, hogy az egész romániai küldöttség tíz napig karanténba kell vonuljon.

Sajnos, más csapatokkal nem ugyanígy jártak el, a franciáknál, az olaszoknál, az oroszoknál és a németeknél is voltak pozitív esetek, de közülük csak az kellett karanténba vonuljon, akinek pozitív volt a tesztje.
Márton Szilárd a lőtéren, amikor még ott lehetett. Finnországban sajnos nem mehet ki a pályára •  Fotó: Csíkszeredai ISK Galéria

Márton Szilárd a lőtéren, amikor még ott lehetett. Finnországban sajnos nem mehet ki a pályára
Fotó: Csíkszeredai ISK

Azóta számos IBU-főnökkel, szervezőkkel és finn egészségügyi dolgozókkal íméleztem, arra kértem, hogy teszteljék újra legalább azokat, akiknek negatív volt az eredménye, engedjenek ki edzésre, de sajnos minden kérésemet elutasították. Jelen állás szerint december 5-éig a szállodai szobában kell maradjunk. Ezzel lemaradunk az első két világkupafutamokról. Utána utazhatunk át Ausztriába a harmadik verseny helyszínére, ahová úgy fogunk érkezni, hogy két hetet nem edzettünk,

ezzel pedig nagyon lemaradunk a többi országtól a pontlistán, nagyon lecsökkennek esélyeink az olimpiai kvalifikáció szempontjából.

Csalódottak vagyunk, igazságtalannak tartjuk az egész szituációt. Sokat dolgoztunk, sok munka van benne a sportolókban ebben a szezonban, ami elég jól kezdődött, de most, sajnos, elveszni látszik minden” – mondta el Márton Szilárd.

Kontiolahtiban szombaton a férfiak 20, illetve a lányok 15 km-es hosszú próbája szerepel a programban, vasárnap pedig a 10, illetve a 7,5 km-es sprintpróbákat rendezik.

Magyarország sem lesz képviselve a finnországi világkupán, a magyarországi sportolóknak nem sikerült teljesíteniük az indulási szintet.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Elhunyt Jenei Imre

Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.

Megszakította a Voluntari veretlenségi sorozatát és a felsőházba lépett a Sepsi OSK

Nagy skalpot gyűjtött be a Sepsi OSK, amely idegenben vetett véget a Voluntari hat meccse tartó veretlenségének. Ovidiu Burcă csapata álomrajtot vett és magabiztos játékkal lépett a felsőházi helyek közé a 2. Ligában.

Székelyhon

Beazonosította a rendőrség az udvarhelyszéki zászlórongálások gyanúsítottjait

Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.

`
Krónika

Veszélyes baleset: ezer liter gázolaj folyt szét egy erdélyi töltőállomáson

Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.

Krónika

Első ízben lett homoszexualitását nyíltan vállaló színész az év „legszexibb férfija”

Jonathan Bailey brit színész lett a People magazin történetének első nyíltan meleg férfija, akit „a legszexibb férfinak” választottak.

Főtér

Autót vásárolt a háromhetes csecsemője árából egy fiatal pár – hírek pénteken

Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.

Ez is érdekelheti

Kaotikus volt a szezonjuk, mégis helytállt a székelyföldi ralipáros

Norbert és Francesca Maior győzelmével zárult a 2025-ös román ralibajnokság. A székelyföldi Teslovan–Cseh duó a kiváló nyolcadik helyen végzett az Argeș Ralin, amely az idény legszorosabb és leglátványosabb futamait hozta.

Magyarországon a Sepsi-SIC az Európa Kupában, újabb párharcok a Bajnokok Ligájában

Két egyéni mellett több csapatsportágat is követhetünk szerdán a képernyőn: a programból kiemelkedik a Sepsi-SIC magyarországi találkozója a női kosárlabda Európa Kupában, valamint a Bajnokok Ligája több érdekfeszítő párharca.

A Constantine-pletyka és a média felelőssége – Helyzetbe hozunk!

Véget ért a GYHK parádés győzelmi sorozata, közben a hazai játékosok remekelnek az Erste Ligában. Békés kupaderbi és Burleanu Csíkszeredában, buszrongálás Craiován. Itt a Helyzetbe hozunk! legújabb része.

Csíkszeredai fiatal nyerte a fővárosban megrendezett nemzetközi bowlingbajnokságot

Újabb rangos nemzetközi tornát hódított meg a csíkszeredai Balázs-Bécsi Máté: a 2025-ös Bukaresti Nemzetközi Bowling Open döntőjében 226 ponttal győzött, miután az elődöntőből 267 egységgel jutott be a fináléba.

Pályán a Sepsi OSK, csúcsrangadók a Bajnokok Ligájában – a keddi sportműsor

Idegenben lép pályára a Sepsi OSK, amely kedden délután az FC Voluntari ellen folytatná jó sorozatát. A labdarúgó Bajnokok Ligájában csúcsrangadókat rendeznek: a Liverpool a Real Madridot, a PSG pedig a Bayern München-t látja vendégül.

A tengerpartra utazott az FK Csíkszereda – a hétfői sportműsor

Zárul a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának odavágója. Az FK Csíkszereda a Konstancai Farul otthonában lép pályára. Az olasz és spanyol focibajnokságok mellett WTA-világbajnokság és sznúker még a felhozatalban.

Tenisz, kerékpár, kézilabda és sok foci – vasárnapi sportműsor

Több kiemelkedő tenisztorna közül választhatunk, a női kézilabdázók a Bajnokok Ligájában, a férfiak a Kárpátok Kupáján játszanak. Olasz, spanyol és romániai focibajnokik mellett lesz még sporttánc és műkorcsolya is.

Egy sportfotós, aki az álmait éli – interjú Pál Zoltánnal

Sportfotózás, portré képek készítése, rádiós műsorvezetés, asztaliteniszezés, férji és családapai szerep – még felsorolni is sok, de a csíkszeredai Pál Zoltán mindezen feladatokban nap mint nap helytáll.

Képernyőn a Marosvásárhelyi ASA meccse és a magyar örökrangadó

Tartalmas nap vár ránk szombaton a képernyő előtt, kora délután pályára lép a Marosvásárhelyi ASA a labdarúgó 2. Ligában, aztán főleg teniszt és kézilabdát nézhetünk, este több topcsapat játszik, valamint összecsap a Ferencváros és az MTK az örökrangadón.

Székely fölény Plovdivban – Szabó Norbert triplázott, még több bajnoki címet szereztek a romániai pályakerékpározók

Szabó Norbert, a Sepsi-SIC pályakerékpárosa fantasztikus formában zárta a plovdivi országos viadalt: sprintben, keirinben és 1 kilométeres időfutamban is aranyérmet szerzett. A viadalon más székely sportolók is bajnoki címet ünnepelhettek.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!