Az 1. Liga rájátszásának felsőházának hatodik játéknapján az U Craiova a Medgyesi Gaz Metan otthonában lépett pályára. Az erdélyiek alapos keretgonddal küszködtek, de így is nagy hévvel indították a meccset.
Két helyzetet követően meg is szerezte a vezetést a házigazda. Az ellenlábas még a pihenő előtt kiegyenlített.
A második félidőben még nagyobb volt a bajnoki címért harcoló vendégek nyomása, az 54. percben sikerült a fordítás, a minimális előnyüket megtartották a lefújásig.
Ezzel a három ponttal az U Craiova megelőzte a rangsorban a Kolozsvári CFR-t, a kincses város együttese vasárnap lép pályára.
Labdarúgó 1. Liga, rájátszás, felsőház, 6. forduló:
Medgyesi Gaz Metan–U Craiova 1–2 (1–1).
Gólszerzők: Romeo (22.), illetve Mihăilă (39.), Cicăldău (54.).
Labdarúgó 1. Liga, 2019–2020-as szezon, felsőházi rájátszás, 6. forduló
| 2020. 07. 03., 20:00 | Medgyesi Gaz Metan | Universitatea Craiova | 1–2 |
| 2020. 07. 04., 20:00 | FCSB | FC Botoșani | 1–1 |
| 2020. 07. 05., 20:00 | Astra Giurgiu | Kolozsvári CFR | 2–2 |
Labdarúgó 1. Liga, 2019–2020-as szezon, felsőházi rájátszás
| M | GY | D | V | GK | P | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. | Kolozsvári CFR | 10 | 7 | 2 | 1 | 17–7 | 49 |
| 2. | Universitatea Craiova | 9 | 7 | 0 | 2 | 17–14 | 44 |
| 3. | Astra Giurgiu | 8 | 3 | 3 | 2 | 12–8 | 33 |
| 4. | FC Botoșani | 10 | 2 | 3 | 5 | 10–12 | 32 |
| 5. | FCSB | 9 | 2 | 3 | 4 | 13–14 | 31 |
| 6. | Medgyesi Gaz Metan | 10 | 0 | 3 | 7 | 5–19 | 25 |
Csodálatosra sikerült a mindössze 19 éves Alin Techereș élete első gólja a felnőttek között: a Sepsi OSK balhátvédje szenzációs rabonával talált be a Bukaresti Steaua otthonában a labdarúgó 2. Liga 8. fordulójában.
Mindhárom pontot begyűjtötte a Bukaresti Steaua otthonában a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyolcadik fordulójában, ezzel hatalmas lépést tett az élvonalba való feljutás felé.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
Meggyilkoltak egy 18 éves diáklányt pénteken a Bihar megyei Pelbárthidán, az áldozat holttestét a mezőn találták meg. A Krónika megtudta, hogy a diák a borsi szakképző líceum tanulója volt, és két éve folytatott gyakorlatot a szülőfaluja farmján.
Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!