A brit Chris Froome, a világ egyik kerékpáros legendája, aki mindhárom nagy, a Tour de France, az Olasz- és a Spanyol Körverseny győztese első ízben érkezik Romániába, indul el szombaton rajtoló Nagyszebeni Kerékpáros Körversenyen.
A Kenyában született és Dél-Afrikában nevelkedett Froome az egyetlen kerékpáros a világon, aki négyszer nyerte meg a Tour de France-ot , 2013-ban, 2015-ben, 2016-ban és 2017-ben.
A július 6-9. között megrendezésre kerülő 14. Nagyszebeni Körverseny nagyon intenzívnek ígérkezik. A regnáló bajnok Mark Donovan (Q36.5 Pro Cycling Team) a címvédésért tért vissza, de az eddigi legerősebb mezőnnyel kell szembenéznie.
A 2024-es Nagyszebeni Körverseny útvonala
Július 6., 1. szakasz: Nagyszeben – Balázsfalva – Szebenjuharos (167,5 km).
Július 7, 2a. szakasz: Nagyszeben – Szelistye – Nagyszeben (103 km), 2b. szakasz: Nagyszeben történelmi belvárosa, egyéni időfutam (3,3 km).
Július 8., 3. szakasz: Nagyszeben – Segesvár – Bâlea tó (207,3 km).
Július 9., 4. szakasz: Nagyszeben – Dicsőszentmárton – Nagyszeben (192,9 km).
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
Heves reakciót váltott ki Moszkvában, hogy Emil Boc, Kolozsvár polgármestere nem engedélyezte az orosz zászló kitűzését egy, a városban zajló sporteseményen.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!