A harmadik szakaszhoz hasonlóan ismét az olasz Maurizio Gerini nyerte meg a szervizcsapat nélkül versenyző motorosok kategóriájának csütörtöki versenyét a Dakar Ralin. A szatmárnémeti Gyenes Emánuel „Mani” ezúttal a cseh Roman Krejci és a litván Arunas Elazninkas mögött a negyedik helyen ért célba a 662 kilométeres távon.
A Szaúd-Arábiában zajló tereprali Malle Moto kategóriájában ugyanez a sorrend jelenleg az összetett élén is, a címvédő erdélyi motoros egy pozíciót veszített korábbi rangsorolásához képest.
Pénteken 448 kilométernyi szakasz vár a mezőnyre.
Az összeomlás szélén áll a Ceahlăul Piatra Neamț együttese, több alapembere elhagyta az anyagi gondokkal küzdő klubot és félő, hogy visszalépni kényszerülnek a labdarúgó 2. Ligából. A csapat gólgyárosa Sepsiszentgyörgyre igazolt.
Minden jel arra utal, hogy a Sepsi OSK egyik ígéretes saját nevelésű labdarúgója a téli szünetben a váltás irányába mozdult el. Nistor Ákos jelenleg a magyarországi Kecskeméti TE együttesével készül, a jövője viszont még nem dőlt el.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Elhunyt szombaton a munkahelyén a Dolj Megyei Rendőr-főkapitányság 51 éves parancsnoka, Marius Daniel Mîrzacu. A rendőrfőfelügyelőt kollégái találták meg az irodájában, elsődleges feltételezés szerint szívinfarktus okozhatta a halálát.
Sajátos tiltakozási módot talált egy suceavai férfi a helyi adók drasztikus megemelése ellen: csak aprópénzzel fizette be tartozását az önkormányzatnak.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!