Zaiti Tímea (60 kg-os súlycsoport) a dobogó második fokára állt, míg Török Anna (48 kg), Ferencz Beáta (57 kg) és Grünesz Riána (75 kg) bronzérmet szerzett. A szakszövetség jegyzőkönyve szerint mind a négy lány a Csíkszeredai Bene Regaz Sportklubot képviselte.
Zaiti és Ferencz a Gyergyószentmiklós központtal működő Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub ökölvívója, de mivel az EGÖS még nincs csatlakozva a román szakszövetséghez, ezért a két lány a csíki klub színeiben lépett szorítóba a román bajnokságon.
Török Annát (48 kg) és Grünesz Riánát (75 kg) Tódor Loránd, a Csíkszeredai Bene Regaz SK edzője kísérte el a bukaresti versenyre.
„Fontosnak tartom kiemelni, hogy Grünesz Riána nevelőedzője Orbán Attila volt, Török Anna pedig a korábban a román felnőtt válogatottig eljutó Török Eszter húga. Mindketten nagyon tehetségesek” – mondta el Tódor.
A szakembertől megtudtuk, hogy a jövő évi olimpiára való kijutásért még harcban lévő Török Eszter a kolozsvári Babes Bolyai Tudományegyetem diákja, de jelenleg Erasmus ösztöndíjjal Magyarországon tanul, és ott edz.
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!