Négy országos bajnoki címet szereztek a vásárhelyi veterán atléták

Székely Sport 2022. március 07., 11:18

A Marosvásárhelyi Városi Sportklubhoz nemrég hazaigazolt veterán versenyzők négy országos bajnoki címet és két második helyezést szereztek.

Böjte Attila, Barabási Rozália és Fülöp Csaba (balról jobbra) Fotó: Facebook/Marosvásárhelyi VSK

A bukaresti Sőtér János atlétika teremben rendezték a múlt hétvégén a veteránok országos bajnokságát, ahol több, mint 200 sportoló vett részt. A marosvásárhelyi klubot hárman, Barabási Rozália, Fülöp Csaba és Böjte Attila képviselték.

A 75 év fölöttiek korcsoportjában Fülöp Csaba két országos bajnoki címet szerzett, miután megnyerte a súlylökést és a 60 méteres síkfutást.

A +45 éves korcsoportban Barabási Rozália országos bajnok lett 60 méter síkfutásban, ugyanakkor 60 m gáton ezüstérmet nyert.

A +60 éveseknél Böjte Attila szintén 60 méteren szerzett bajnoki címet, míg a hármasugrásban második lett.