A bukaresti Sőtér János atlétika teremben rendezték a múlt hétvégén a veteránok országos bajnokságát, ahol több, mint 200 sportoló vett részt. A marosvásárhelyi klubot hárman, Barabási Rozália, Fülöp Csaba és Böjte Attila képviselték.
A 75 év fölöttiek korcsoportjában Fülöp Csaba két országos bajnoki címet szerzett, miután megnyerte a súlylökést és a 60 méteres síkfutást.
A +45 éves korcsoportban Barabási Rozália országos bajnok lett 60 méter síkfutásban, ugyanakkor 60 m gáton ezüstérmet nyert.
A +60 éveseknél Böjte Attila szintén 60 méteren szerzett bajnoki címet, míg a hármasugrásban második lett.
Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.
Nem tudta meglepni az FK Csíkszereda a hullámvölgyben levő FCSB-t, a fővárosiak három kudarc után a 2026-os év első győzelmét épp a székelyföldiek ellen csikarták ki. De ez sem volt elég Gigi Becalinak.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
A közösségi médiában fellelhető képek és videók tanúsága szerint kedd este súlyos szerkezeti omlás történt a szilágycsehi református templomnál: az épület jelentős része leomlott.
Heves indulatokat váltott ki a közösségi oldalakon Korodi Attilának, Csíkszereda polgármesterének az állásfoglalása, amelyben elfogadhatatlannak nevezte, hogy a szélsőséges Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tüntetést szervezzen a városban.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!