Több napon keresztül, december 4–8. között zajlott az esemény, ez volt az utolsó állomása a korosztály legrangosabb világkupa-sorozatának. Idén már többször bizonyítottak a sepsiszentgyörgyiek az Ifjúsági Ligában, ezúttal pedig öten képviselték Háromszéket és egyben az MTK Budapestet.
Szenzációs menetelést mutatott be Péter-Csiki Csanád, aki végül a hetedik pozícióban zárt, ami rendkívül jó eredménynek számít. Nagy reményekkel érkezett Velencébe Török Panka, a fiatal karatéka az elmúlt időszakban rendre szállította a jó teljesítményt. Ez ezúttal sem volt másképp, előbb török, majd lett ellenfelét is legyőzte, végül pedig az idei francia világbajnok állította meg Pankát.
Jakab Eszter és Pénzes-Csiszár Fruzsina az első meccsen búcsúzott a versenytől, míg Fejér Milán a második megmérettetésén esett ki.
Ezzel lezárult a 2025-ös korosztályos Európa-bajnokságra való kvalifikáció és biztossá vált, hogy négy székelyföldi sportoló került be a válogatottba és képviselheti Magyarországot: Márkó Kincső (kadet -47 kg), Borbély Eszter (kadet -54 kg), Török Panka (junior -59 kg) és Péter-Csiki Csanád (kadet -57 kg).
„Hosszú és mozgalmas versenysorozaton vagyunk túl, de azt gondolom a befektetett munkának meg is lett az eredménye. A jövő évi korosztályos Európa-bajnokságra négy székelyföldi sportolónknak sikerült a kvalifikáció, és lettek a magyar válogatott utazó keretének tagjai. Ez azt is jelenti egyben, hogy a munka folytatódik tovább, még koncentráltabban és intenzívebben, fókuszban a februári kontinensviadallal” – fejtette ki véleményét a verseny után Vass Hunor edző.
Elveszítette egyik alapjátékosát a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, Isnik Alimi a kínai élvonalba feljutott Dalian Yingbo csapatához igazolt. A távozását megerősítette Hadnagy Attila sportigazgató, a pótlásáról is információkkal szolgált a Székely Sportnak.
Rangadónak ígérkezett a szerda esti Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK mérkőzés a román felnőtt jégkorong-bajnokság alapszakaszában, azonban mindkét csapat pihentette legjobbjait.
Tűz ütött ki a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi kórház egyik kórtermében csütörtökre virradóra – derül ki a Hargita megyei tűzoltóság közleményéből.
Január 20-án, hétfőn kezdődnek az építési munkálatok az észak-erdélyi autópálya egyik Bihar megyei szakaszán, Bisztraterebes éa Berettyószéplak között.
Tánczos Barna pénzügyminiszter még az idén javaslatot kíván tenni a készpénzforgalom csökkentésére bizonyos területeken az adóelkerülés elleni küzdelem érdekében.
Hiába tetováltatta a karjára Ciolacu, hogy nem lesz áfa-emelés, mert elképzelhető, hogy áfa-emelés lesz. Nagyon rosszul járt egy férfi, aki bűnözők pénzéből gazdagodott meg a bitcoin-piacon.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!