Hirdetés

Négy év után ismét Budapesten lesz a cselgáncs-világbajnokság

Fotó: Facebook/Judo Grand Prix Budapest

MTI
2020. október 26., 09:46

Jövőre Budapest ad otthont az olimpiai kvalifikációs cselgáncs-világbajnokságnak.

MTI
2020. október 26., 09:46

Tóth László, a magyar szövetség (MJSZ) elnöke a budapesti Grand Slam-verseny vasárnapi zárónapján jelentette be, hogy

a magyar főváros rendezi június 3-tól a 2021-re halasztott tokiói ötkarikás játékok legfontosabb kvalifikációs versenyét.

Hirdetés

Az MJSZ első embere a GS-tapasztalatokat összegezve úgy vélekedett, hogy a magyar szervezőknek nem 99, hanem 101 százalékosan sikerült betartaniuk a saját maguk által kreált szabályokat.

„Az elején többen nem értették, hogy ha átestek a két hozott PCR-teszten, majd Budapesten is leszűrték őket, akkor miért nem léphetnek ki a buborékból. A görög csapatból ketten elmentek bevásárolni a városba, majd amikor hazaküldtük őket, már az egész dzsúdós család elfogadta a körülményeket. Büszke vagyok arra, hogy a nemzetközi szövetséggel közösen kitalált rendszer olyan jól működött, hogy a 409 részvevőből csak egy adott pozitív mintát a második itteni teszten” – fejtette ki.

Tóth László közölte, a budapesti lebonyolítás lesz a zsinórmérték a következő nemzetközi versenyeken, sőt már a tokiói olimpia szervezői is jelezték, hogy hasznosítanák a magyarországi tapasztalatokat.

„A csehek a nehézségek ellenére meg akarják rendezni a novemberi Európa-bajnokságot, így oda nem kívánunk beugrani rendezőként. De ha nagyon szorult volna a helyzet, akkor az itt lévő európaiakkal egy kis szünet után meg tudtuk volna csinálni az Eb-t is. A vb-t eredetileg 2022-re kaptuk meg, de a szombati miniszteri megerősítés alapján előrehozzuk a rendezést, részben a nemzetközi szövetség kérésére” – fejtette ki.

A Papp László Sportaréna eddig egyszer, 2017-ben adott otthon cselgáncs-világbajnokságnak.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Kiütötte a házigazdákat is, csoportelső a magyar női vízilabda-válogatott

Csoportelsőként jutott a középdöntőbe a magyar női vízilabda-válogatott a funchali Európa-bajnokságon, miután a harmadik csoportmérkőzését is megnyerte. A romániai együttes ismét vereséget szenvedett, és az alsóházban folytatja a szereplését.

Több mint ötvenszeres magyar válogatott labdarúgóval és Barcelonában nevelkedett tehetséggel erősít az FK Csíkszereda

Bár a klub hivatalos megerősítése még várat magára, a Székely Sport információi szerint eldőlt: két neves magyar középpályással, Kleinheisler Lászlóval és Tajti Mátyással is megegyezett a Szuperligában szereplő FK Csíkszereda.

Székelyhon

Rosszul lett az ügyvédnő, miután tetten érték egy lakás árával felérő korrupicós ügyben

Befolyással üzérkedés gyanújával őrizetbe vette csütörtökön a korrupcióellenes ügyészség A. G.-t, a PNL bukaresti I. kerületi szervezetének tagját. Őrizetbe került feltételezett bűntársa is, aki a gyanú szerint tábornoknak adta ki magát.

`
Krónika

A premontrei apát kilakoltatásáról döntött a nagyváradi bíróság

Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról döntött a helyi bíróság az egyházi elöljáró ellen a város önkormányzata által indított perben csütörtökön.

Krónika

Erdélyt félti egy AUR-os helyi képviselő a gyulafehérvári fejedelmi palotának megítélt magyar állami támogatás miatt

Vitává fajult a gyulafehérvári helyi közgyűlésben csütörtökön egy, a magyar kormány által a várban található fejedelmi palota számára megítélt támogatás.

Főtér

Mágnásból elvtárs – Petru Groza rendkívüli élete

Nagypolgári ügyvédből és sikeres üzletemberből a magyarokkal is barátkozó kommunista kormányfővé válni RKP-tagság nélkül? Ennél kacifántosabb dolgok is kiderültek Gróza Péterről az MCC kolozsvári képzési központjában.

Ez is érdekelheti

A címvédővel szembeni vereség ellenére közel a legjobb négyhez a magyar női vízilabdázók

A magyar női vízilabda-válogatott 5–4-re kikapott a címvédő holland csapattól a funchali Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, az egygólos vereséggel azonban elődöntőbe jut, ha vasárnap győz az izraeliek ellen.

A mozgássérült marosvásárhelyi sportoló, akinek szertefoszlottak a paralimpiai álmai

A marosvásárhelyi ifj. Soós Zsigmond (Öcsi) a kezét és a lábát is érintő ujjhiánnyal született, de mindez nem akadályozta meg abban, hogy már 10 évesen atletizálni kezdjen, később pedig világrekordokat állítson fel és közel kerüljön a paralimpiához.

Képernyőn a hokisok Román Kupája, megismerjük a döntősöket

Elkezdődik a jégkorong Román Kupa négyes döntője, szombaton kiderül, hogy mely két gárda jut be a fináléba. Emellett női bajnokot avatnak az Australian Openen, folytatódnak a téli sportágak világkupaversenyei, pályán a Bayern és a Barcelona a topligákban.

Ötven éve vált a tökéletesség példaképévé a legendás román tornászbajnok

A Román Olimpiai és Sportbizottság hivatalosan is megnyitotta az idei Nadia Comăneci Évet, annak apropóján, hogy az egykori tornászbajnok 50 éve írt sporttörténelmet a világ első tökéletes tízpontos gyakorlatával.

Sorsolnak az európai kupákban, a Kolozsvári CFR nyitja a fordulót a Szuperligában

Sporteseményekben gazdag péntek vár ránk, a Bajnokok Ligája és Európa Liga rájátszásának sorsolása mellett a Kolozsvári CFR hazai mérkőzése, valamint a férfi kézilabda Európa-bajnokság és az Australian Open elődöntői emelkednek ki a műsorból.

Kiütötte a házigazdákat is, csoportelső a magyar női vízilabda-válogatott

Csoportelsőként jutott a középdöntőbe a magyar női vízilabda-válogatott a funchali Európa-bajnokságon, miután a harmadik csoportmérkőzését is megnyerte. A romániai együttes ismét vereséget szenvedett, és az alsóházban folytatja a szereplését.

Eldől az FCSB és az FTC sorsa az Európa-ligában, tovább robognak az Eb-k – a csütörtöki sportműsor

Sorsdöntő játéknap következik a labdarúgó Európa-liga főtábláján: eldől, az FCSB és a Ferencváros sorsa. Eközben fontos mérkőzéseket játszanak a magyar válogatottak az Eb-ken, a kínálatot sznúker, golf és alpesi sí is színesíti.

Jordániában készült a kontinensviadalra Török Panka

Különleges helyszínen zárta nemzetközi felkészülési időszakát Török Panka, aki január második felében Jordániában készült a korosztályos Európa-bajnokságra. A háromszéki karatéka Ammanban vett részt egy többnapos edzőtáborban.

Érmes helyezésekkel indították az évet a csíki tekvandósok a diákbajnokságon

Eredményesen rajtolt a 2026-os esztendő a Csíki Titánok Sportklub tekvandósai számára: az országos diákbajnokság bukaresti versenyén nem klubjukat, hanem iskolájukat képviselve több érmet szereztek Dombi Gyula edző tanítványai.

Pályán a Sepsi-SIC kosarasai, zárul a BL főtáblája és a kézi-Eb középdöntője

Idegenben játszik a Sepsi-SIC női kosárlabdacsapata, a CSM Târgoviște lesz az ellenfele, a Bajnokok Ligája főtáblájának utolsó fordulójában megismerjük a továbbjutó együtteseket, a férfi kézilabda Európa-bajnokságon befejeződnek a középdöntős párharcok.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!