Négy érmet szereztek a sírolleres bajnokságon a csíki biatlonisták

Dobos László 2024. augusztus 11., 15:32 utolsó módosítás: 2024. augusztus 11., 17:19

A Brassó megyei Cheile Grădiștei sportbázison rendezték meg hétvégén a felnőtt és az U20-as korosztály sírolleres biatlonbajnokságát, amelyen a székelyföldi sportolók négy érmet szereztek.

A felnőttek sprintversenyének dobogósai. Balról Ónodi-Márton Enikő (kislányával), jobbról pedig Kurkó Janka. Mellette Tófalvi Éva Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB)

Kilenc csíkszeredai biatlonista állt rajthoz a megmérettetésen, amely egyben válogató is volt a szakág augusztus végi, az észtországi Otepää-ban esedékes világbajnokságára.

Két felnőtt sportoló, Ónodi-Márton Enikő és Gegő Hunor a VSK Csíkszeredát, hét ifjúsági biatlonista, Kurkó Janka, Kelemen Boglárka, Silló Krisztina, Becze Eszter, Tamás Boróka, Abos Zalán és Udvari Hunor pedig a Csíkszeredai ISK színeit képviselte. A VSK vezetője Tófalvi Éva, a sportiskolás csapatot pedig Czont Attila, Márton Szilárd és Kristó Loránd edzők kísérték el a bajnokságra.

•  Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB)
Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB)

Három próba szerepelt a programban, a szupersprint, a hagyományos sprint és a tömegrajtos verseny. A hagyományos sprintben kétszer tértek be a sportolók a lőtérre, a másik két próbán pedig négy-négy alkalommal.

Két ezüstérem a VSK Csíkszereda mérlege, mindkét dobogós helyezés Ónodi-Márton Enikő nevéhez fűződik, aki a harmadik versenyszámában negyedik lett. A szintén VSK-t képviselő Gegő Hunor egy hatodik és egy hetedik helyezéssel zárta a bajnokságot.

A Csíkszeredai ISK fiatal tehetségei két bronzéremmel tértek haza: Kurkó Janka a felnőttek között, Becze Eszter pedig a fiatalabb korosztályban végzett a harmadik helyen a sprintpróbán. Az ISK sportolóinak helyezései: Kurkó Janka 3. és 5. hely, Kelemen Boglárka 4. és 6. hely, Silló Krisztina 4., 6. és 7. hely, Becze Eszter 3., 4. és 6. hely, Tamás Boróka 6. és 7. hely, Abos Zalán, 6., 10. és 11. hely, Udvari Hunor pedig 5., 7. és 8. hely.

Becze Eszter bronzérmes lett az U20-as korosztályban •  Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB)
Becze Eszter bronzérmes lett az U20-as korosztályban Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB)

„Fiatalabb korosztályú sportolókkal vettünk részt a nagyok versenyén, ahol a legkiemelkedőbb eredményt Becze Eszter érte el, aki a sprintpróbán az ifjúsági kategóriában a dobogó harmadik fokára állhatott. A felnőttek mezőnyében Kurkó Janka (még ifi korosztályú) szintén remekelt, ő is bronzérmet szerzett.

A verseny az ifjúsági sportolóink számára kiváló felkészülési lehetőséget jelentett az augusztus végén, ugyanitt megrendezendő korosztályos bajnokságra. Sportolóink teljesítménye összhangban volt az elvárásokkal és a felkészülési szakaszukkal.

A csapat két éremmel és számos értékes tapasztalattal tért haza Cheile Grădiștei-ről. Folytatjuk a felkészülést, hogy a hónap végén esedékes ifibajnokságon még jobb eredményeket érjünk el” – nyilatkozta Czont Attila, a Csíkszeredai ISK edzője a Székely Sportnak.

A bajnoki címeket a felnőtteknél Anasztasszija Tolmcseva (Bukaresti Steaua) és Andrea Mezdrea (Bukaresti Dinamo), illetve George Colțea, George Buta és Dmitrij Samajev (mindhárman Bukaresti Dinamo) szerezte meg, az U20-asoknál pedig Maria Duicu (CS Cheile Grădiștei), Adelina Rîmbeu (Bukaresti Dinamo), Marian Folea (CS Cheile Grădiștei) és Dragoș Bărbieru (Bukaresti Steaua) voltak a győztesek.