Albu Botond és Papp Róbert Flórián edzők kísérték el a VSK Csíkszereda csapatát a bajnokságra. Az öt tagú küldöttség csak földharcban volt érdekelt, nem neveztek be a csapatbajnokságra.
A földharc (Ne Waza) bajnokságban kiválóan szerepeltek a VSK Csíkszereda képviselői: Bara Csongor Csaba (81 kg-os súlycsoport) első helyen végzett, bajnoki címet szerzett, Ladó Ákos (81 kg) ezüstérmes lett, míg Mihály Hunor (81 kg) és Lajos Orsolya (63 kg) a dobogó harmadik fokára állhatott. Az ötödik csíki dzsúdós, Székely Botond ötödik helyen végzett a 66 kilósok között.
A földharc-bajnokság éremtáblázatának élén a VSK Csíkszereda végzett 1 arany-, 1 ezüst- és 2 bronzéremmel. A további sorrend az élmezőnyben: 2. Konstancai CSM (1–0–2), 3. Dévai CSM (1–0–1), 4-6. Aradi Universitatea, Szatmárnémeti Olimpia és FC Argeș CSM Pitești (egyformán 1–0–0). A bajnokságon 14 csapat sportolói értek el pontszerző helyet, végzetek az első öt között valamelyik súlycsoportban.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Halálos kimenetelű baleset történt Csíkszentmihálynál szerda délelőtt – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Kíváncsi az erdélyi magyar közösség támogatására szánt magyar kormányzati pénzekre Vlad Gheorghe, Ilie Bolojan miniszterelnök tiszteletbeli tanácsadója.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!