Hirdetés

Négy csíki érem a sportiskolás sílövő-bajnokság második napján

Korábbi felvétel.
Fotó: Pinti Attila

2023. február 15., 15:27

Hargitafürdőn folytatódott a romániai sportiskolákhoz leigazolt fiatal biatlonisták országos bajnoksága. Szerdán délelőtt a sprintpróbák szerepeltek a programban, ahol a házigazda Csíkszeredai ISK képviselői négy érmet szereztek.

2023. február 15., 15:27

Az U13-as korosztályban bajnok lett Bíró Magor, Kelemen Nóra pedig bronzérmes. Két érmes helyezés született az U15-ös kategóriában, ahol Kelemen Boglárka és Márton Márk egyformán harmadik lett.

A hargitafürdői viadalon Barcarozsnyó, Brassó, Felsőbánya, Vatra Dornei, Beszterce, Gyergyószentmiklós és Csíkszereda fiatal sílövői álltak rajthoz, három korosztályban összesen 105 sportolót neveztek be. Népes volt a székelyföldi képviselet, a csíkiaktól 34-en, a gyergyóiaktól pedig tízen szerepltek a nevezési listán.

Hirdetés

A Gyergyószentmiklósi ISK-nál Fórika-Ferencz Réka, Romfeld László és Jánosi István tanítja a biatlont, a Csíkszeredai ISK-nál pedig Gecse Izabella, Márton Simon, Péter Árpád, Balázs Zsolt, Márton Szilárd és Kristó Loránd tart biatlonedzéseket.

A sprint próba győztesei, és a székelyföldiek helyezései

Ifjúsági IV-es korosztály (U13). Lányok, 3 km (18 induló): 1. Gabriela Piscu (Barcarozsnyó), … 3. Kelemen Nóra (Csíkszereda), 4. Tódor Alexandra (Gyergyószentmiklós), 5. Pályi Krisztina (Csíkszereda), 6. Vakaria Vanda (Gyergyószentmiklós), 7. Márton Jázmin (Csíkszereda), … 9. Romfeld Fanni (Gyergyószentmiklós), … 14. Búzás Edina (Csíkszereda).

Fiúk, 3 km (14 induló): 1. Bíró Magor (Csíkszereda), … 7. Gál Gergő (Gyergyószentmiklós), … 10. Kelemen Ákos, 11. Németh Mátyás, … 13. Lakatos Medárd, 14. Erős Máté (mind Csíkszereda).

Ifjúsági III-as korosztály (U15). Lányok, 3 km (17 induló): 1. Ionela Petrovici (Vatra Dornei), … 3. Kelemen Boglárka, 4. Tamás Boróka, … 10. Elekes-Köllő Zsanett, 11. Balog Tímea, 12. Tamás Szende, … 14. Birta Beatrix, 15. Sebestyén-Demény Mercédesz (mind Csíkszereda).

Fiúk, 4.5 km (22 induló): 1. Vlăduț Lupoiu (Barcarozsnyó), … 3. Márton Márk (Csíkszereda), … 15. Páll Csaba, 16. Berki Róbert (mindketten Gyergyószentmiklós).

Ifjúsági II-es korosztály (U18). Lányok, 6 km (18 induló): 1. Maria Duicu (Barcarozsnyó), … 4. Kelemen Szidónia, 5. Becze Eszter, 6. Silló Krisztina, 7. Béres Csenge, … 14. Kurkó Janka Dóra (mind Csíkszereda).

Fiúk, 7.5 km (16 induló): 1. Nicolae Urs (Barcarozsnyó), … 8. Németh Attila Csíkszereda), 9. Köllő Koppány (Gyergyószentmiklós), 10. Udvari Hunor, 11. Abos Zalán (mindketten Csíkszereda).

A bajnokság csütörtökön délelőtt a váltóversenyekkel zárul.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Ingyen közvetítik a kézilabda-válogatott találkozóit a tévétársaságok

Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.

Valentin Suciu már pihent eleget, új kihívásra vágyik

Több mint két hónapja nincs csapata Valentin Suciunak, aki a meghiúsult szatmárnémeti lehetőségről és a jövőbeli terveiről beszélt. A sepsiszentgyörgyi szakember szerint egyre nehezebb új együttest találni, de készen áll arra, hogy ismét kispadra üljön.

Székelyhon

Megtalálta, megtartotta, költeni is kezdte a pénzt

Harmincezer lejt tartalmazó elvesztett övtáskát talált meg, majd tartott meg jogtalanul egy 37 éves férfi Sepsiszentgyörgyön. A rendőrök a pénz jelentős részét visszaszerezték, az ügyben lopás miatt folyik nyomozás.

`
Krónika

Csalás gyanúja az érettségin, öt erdélyi megyében tartottak házkutatást

Nagyszabású razziát tartottak a nyomozók pénteken Arad, Bihar, Fehér, Kolozs és Szeben megyében az idei érettségi vizsgákkal kapcsolatos csalás gyanúja miatt. A főügyészség szerint kiszivárogtatták a vizsgatételeket.

Krónika

Hatezer éves településre és világháborús lőszerekre bukkantak egy kukoricásban

Ritka történelmi „időrétegekre” bukkantak a régészek a Iași megyei Ursoaián: miközben egy hatezer éves, a Cucuteni kultúrához tartozó település nyomait kutatták, második világháborús tüzérségi lőszereket is találtak a kukoricásban.

Főtér

A cigánymisszió hatalmas lehetőséget rejt az erdélyi református egyház számára

Nem mindegy, hogy milyen kézben marad a hátrahagyott református örökség – Makkai Péter református lelkész, korábbi szociális államtitkár előadásán jártunk.

Ez is érdekelheti

Brazil–norvég csata a nyolc közé jutásért – vasárnap a tévében

Brazília–Norvégia mérkőzés lesz a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében, míg hétfő hajnalban a társrendező Mexikó Angliával találkozik. Folytatódik a wimbledoni tenisztorna és a Tour de France is. Az F1 mezőnye Silverstone-ban versenyez majd.

A Maros megyei község, ahol egyszerre dobban minden Fradi-szív

A Marosvásárhelytől 12 kilométerre lévő, mintegy 6500 lelket számláló Mezőpanitban már évtizedek óta egy lelkes, odaadó, a Fradival szimpatizáló közösség él, akik testileg-lelkileg az FTC-rajongói és szívük a zöld-fehér klubért dobog.

Ingyen közvetítik a kézilabda-válogatott találkozóit a tévétársaságok

Hatályba lépett az a jogszabály, amely biztosítja, hogy a román kézilabda-válogatott mérkőzéseit ingyenesen közvetítsék a televíziók. Az erről szóló törvényt Nicușor Dan államfő írta alá, miután azt korábban a parlament is elfogadta.

A nyolcaddöntők a focivébén, Wimbledon, Tour de France – a szombati sportműsor

Nincs megállás, máris következik az újabb kieséses szakasz a labdarúgó-világbajnokságon. Időmérő edzés a Formula–1-ben, újabb nap az angol nyílt teniszbajnokságon, az első szakasz a Tour-on.

Történelmi pillanat: a Lőrincz-testvérek együtt indulnak az U20-as Európa-bajnokságon

Történelmi fejezetéhez érkezett a székelyudvarhelyi birkózás: először fordul elő, hogy egy testvérpár, Lőrincz Magor és Lőrincz Balázs egyszerre képviseli az országot és a várost ugyanazon a korosztályos Európa-bajnokságon.

Zöld utat kapott a Bajnokok Ligája-induláshoz a székelyudvarhelyi asztaliteniszcsapat

A második számú európai kupakiírással számoltak, az utolsó percben derült ki, hogy a férfi asztalitenisz BL-csoportkörben indulhat idén a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK.

Pályán a címvédő argentinok, jönnek az utolsó tizenhatoddöntők a világbajnokságon

Az utolsó három tizenhatoddöntős párharcot rendezik a labdarúgó-világbajnokságon, pályára lép a címvédő Argentína. Folytatódnak a küzdelmek a wimbledoni Grand Slam tenisztornán, a magyar férfi kosárlabda-válogatott vb-selejtezője is a pénteki programban.

Györgydeák Apor: mindig éhes vagyok a sikerre

A múlt hétvégi monacói tornán megszerezte pályafutása 100. tornagyőzelmét Györgydeák Apor. A négyszeres világbajnok székelyföldi teqballos elmondása szerint ez a mérföldkő még nagyobb önbizalmat adott neki, és motiválja arra, hogy tovább fejlődjön.

Pályán a nagyágyúk, európai párharcok a focivébén – a csütörtöki sportműsor

Két európai rangadóval folytatódik csütörtök este és péntek hajnalban a 2026-os focivébé. Pályára lép az egyik legnagyobb favoritnak tartott spanyol válogatott, míg a Cristiano Ronaldo vezette Portugália Horvátország ellen harcolhatja ki a továbbjutást.

Balkán Kupa-ezüstöt nyert a csíkszeredai tekvandós

Kiemelkedően szerepelt a szerbiai Zrenjaninban rendezett WT-taekwondó Balkán Kupán és Balkán-bajnokságon a Csíki Titánok sportolója. Dombi Patrik ezüstérmet szerzett, majd hajszállal maradt le egy újabb dobogós helyezésről.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!