Az FK Csíkszereda két játékosának kedden pozitív lett a koronavírustesztje, őket elkülönítették, a keret többi tagja pedig csütörtökön reggel újabb tesztelésen vett részt. Senkinek nem volt ezen a héten semmilyen tünete, és ezt a délutánra megérkezett hivatalos teszteredmények is megerősítették,
az FK Csíkszereda játékosainak és a stáb összes tagjának negatív lett a tesztje
– közölte Szép Zoltán, a klub sajtóreferense. Nincs tehát semmilyen akadálya annak, hogy a csapat szombaton elkezdje az új bajnokságot.
Ismerős az első ellenfél, az újonc Lénárdfalva, a Máramaros megyeiekkel két évvel ezelőtt nagy harcot vívott az FK Csíkszereda a 3. Ligában. Akkor a csíkiak jutottak fel a másodosztályba, rá egy évre azonban a máramarosi gárdának is sikerült egy szinttel magasabbra lépnie.
Nehéz mérkőzésre számít Valentin Suciu, az FK Csíkszereda vezetőedzője, hiszen kedden délutántól csütörtök délutánig izgatottan várták a játékosok és a stáb is, hogy mi lesz az újabb tesztelés eredménye. „Hál’ istennek mindenki negatív, tehát száz százalékban a szombati mérkőzésre összpontosíthatunk.
Jónak és eredményesnek tartom a felkészülést, a játékosok komolyan dolgoztak, és remélem, ezt a szombati eredmény is tükrözni fogja” – mondta el Suciu.
Az FK Csíkszereda március 8-án játszotta utolsó hivatalos mérkőzését a másodosztályban, akkor, hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a Petrolul Ploiești együttesétől.
Döntőnek beillő mérkőzést rendeznek a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának utolsó fordulójában. A Csíkszentsimoni KSK és az Agyagfalvi Lendület csap össze a bajnoki címért.
Hazai pályán játszik barátságos mérkőzést a magyar labdarúgó-válogatott, pénteken este Finnország lesz az ellenfele. A többi felkészülési meccs mellett négy egyéni sportág is képernyőre kerül, köztük a Roland Garros férfi elődöntői.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Öt évvel ezelőtt még átlagosan tizenöt medve fordult meg nap mint nap Tusnádfürdőn, sokszor a település utcáin bóklászva. A helyiek biztonságot követeltek, a városvezetés és a szakemberek pedig a konfliktusok megelőzésében keresték a megoldást.
… a konstancai orosz főkonzul elhordta az irháját, de az orosz zászlót ott hagyta emlékül az épület tetején… és egy PSD-s polgi nagylelkűen kölcsönadja saját úszómedencéjét a helybeli gyerekeknek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!