A versenyen a Kárpát-medence 2000 fő alatti, magyar lakossággal rendelkező településeinek négy tagú sakkcsapatai vettek részt. Idén öt ország, Szerbia, Ukrajna, Románia, Szlovákia és Magyarország volt képviselve a 28 csapatos mezőnyben. A farkaslaki együttes harmadszor vett részt, és idén érte el az eddigi legjobb eredményét.
A kilenc fordulós svájci rendszerben megszervezett sakkversenyen Uszód csapatával holtversenyben az első helyen végeztek (hetedik kiemeltként).
Végül a gyengébb olimpiai pontszámuk miatt a dobogó második fokára állhattak fel. A harmadik helyezett Zánka egy ponttal maradt le az első kettőtől.
A farkaslaki csapatot négy Jakab – János, Nándor, Tünde és Gábor – képviselte, és a kiváló eredmény tükrében a jövőben is részt szeretnének venni a Magyar Sakk Világkupán.
Lejátszották a labdarúgó 2. Liga osztályozós párharcának visszavágóját, amelyen a Sellenberki SK került ki győztesen a Bukaresti Dinamo SK-val szemben.
A Bukaresti Dinamo és az FC Botoșani érdeklődése ellenére Denis Haruț a Sepsi OSK-nál folytathatja pályafutását. A 27 éves középhátvéd szerződése június 30-án lejár, azonban a játékos elárulta, hogy hamarosan új megállapodást írhat alá a klubbal.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Gyimesbükknél, az egykori magyar–román határnál provokálta szombaton a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja nevű szélsőséges román szervezet vezetője.
Gyergyószéki keresztaljához csatlakozva, gyalogosan érkezik a szombati csíksomlyói búcsúba Sulyok Tamás köztársasági elnök, akiről előre lehetett tudni, hogy idén is részt vesz a százezreket megmozgató székelyföldi eseményen.
Az 1989 előtti korszak Romániájában a rockzenei szcéna jóval fejletlenebb volt, mint Nyugaton vagy akár Magyarországon. Ennek a korszaknak a kutatásáról beszélgettünk Fodor János rocktörténésszel, a BBTE adjunktusával.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!