Öt fordulóból áll a megmérettetés, többek közt Budapesten is rendeznek versenyt. Az elsőt a lengyelországi Krakkóban bonyolították le múlt hét végén, amikor Józsa Norbert Levente az ifjúságiak korosztályában bronzérmes pozícióban végzett. Új csapat tagjaként vesz részt a világbajnokságon a korondi sportoló – a német X-Grip Hill Climb idén alakult.
Három futamból állt a nyitóverseny, az elsőn harmadik lett, a másodikon nyolcadik, míg az utolsón negyedik helyen zárt. Összesen 35 pontot gyűjtött, amivel felállhatott a dobogó legalsó fokára. A brit William Hoare lett az első, a maximális 60 ponttal, második pedig a cseh David Cyprian, 49-cel.
Hatalmas arénákban, fedett sportlétesítményekben alakítják ki a pályákat, így a nézők is minden mozzanatot láthatnak. Józsa elmondása szerint ebből adódóan évről évre színvonalasabb a küzdelem, hiszen a látvány miatt sok endurós csatlakozik a küzdelembe.
A korondi endurós tavaly összetettben nyolcadikként zárt, idén viszont a versenysorozat végén is felállna a dobogóra. Eddigi legjobb eredménye egy második helyezés, amit a múlt idény zárófutamán, Svédországban ért el.
Legközelebb január 5-én a németországi Riesában kell helytállnia, január végén Spanyolország fővárosában, Madridban, február 9-én Budapesten a Papp László Sportarénában száguldozhat, és március 9-én ismét Spanyolországban, Bilbaóban zárul az idény.
– számolt be Józsa, aki ezúton is köszöni a támogatók segítségét és a szurkolást, ugyanakkor reméli, hogy a budapesti megmérettetésen is sokan fogják biztatni a helyszínen.
Józsa Norbert Levente idén a világ egyik legkeményebb enduróversenyén, az ausztriai Erzberg Rodeón 16. helyen ért célba, a Nagyszeben környékén megrendezett Red Bull Romaniacsen pedig 13. lett.
Nem kíméli a román sajtó az FK Csíkszeredát a Sloboziától elszenvedett kiütéses vereséget követően, nyilvános kivégzéshez és mészárláshoz hasonlítva a mérkőzésen történteket. Az egyik portál szerint az FK-nak „nehéz dolga lesz a mi Szuperligánkban”.
Kezdésként rögtön két idegenbeli mérkőzés vár a kilenc év elteltével ismét másodosztályban induló Sepsi OSK labdarúgócsapatára, amely a sorsolás alapján a Chindia Târgovişte és a Metalul Buzău elleni kiszállásokkal kezdi a pontvadászatot.
Egész Szentegyháza gyászolja Filip Alettát, az örök gyerekfilist, huszárlányt, a Szent Gellért Alapítvány leglelkesebb önkéntesét, a Székelyudvarhelyi Városi Kórház mindent tudó gyógyszerész-asszisztensét.
Jókora pénzösszeget és több mint egytucatnyi útlevelet találtak a görög hatóságok Vladimir Plahotniuc szökésben levő moldovai oligarchánál egy 1 milliárd dolláros banki csalásban és más bűncselekményekben való részvétellel gyanúsítanak.
A szokásosnál jóval hidegebb, a turisták szerint jéghideg a Fekete-tenger vize. A ritka, a nyaralók számára kellemetlen jelenség már hetek óta érzékelhető a román tengerpart számos üdülőhelyén.
Kormányt buktatna szeptemberben az Alfa Kartell szakszervezeti szövetség. Újabb nyúlfarknyival bővülhet az észak-erdélyi autópálya.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!