Az UCI szerint Románia három nemzetközi országúti kerékpáros versenynek ad otthont 2020-ban: Szebeni Körverseny (július 2–5.), Székelyföld Kerékpáros Körversenye (augusztus 4–8.) és Román Körverseny (szeptember 8–13.).
Az eredetileg is ötnaposra tervezett magyar körverseny ugyanazon a napon, augusztus 29-én rajtol a világ legrangosabb viadalával, a Tour de France-szal.
A Tour de Hongrie-ra eredetileg május 13. és 17. között került volna sor, de az új program szerint augusztus 29-én lesz a rajt, így a Tour de France és a Tour de Hongrie első öt napja párhuzamosan fut majd. A magyar körverseny Debrecenben rajtol és Esztergomban zárul.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Újabb játékos érkezését jelentette be FK Csíkszereda. A labdarúgó Szuperligában szereplő székelyföldi klub egy évre kölcsönvette a Puskás Akadémiától Magyar Zsoltot.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!