Nagyon erős gombfocitornát tartottak Csíkszeredában

Dobos László 2023. június 12., 19:17 utolsó módosítás: 2023. június 12., 19:18

Stick Breakers-kupával díjazott nemzetközi asztali-labdarúgótorna helyszíne volt hétvégén a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium tornaterme, ahol a romániai sportolók mellett magyarországi és szerbiai versenyzők álltak asztal mellé.

Marschal István, a legjobb csíkszeredai versenyző Fotó: Forrás: Stick Breakers

Szombaton a szektorlabda, vasárnap pedig a 12 érintéses szakágban mérte össze tudását a benevezett 27 versenyző.

Marschal István főszervezőtől megtudtuk, hogy

a nemzetközi versenynaptárban szereplő csíkszeredai vetélkedőn szektorlabdában a világranglista első hat helyezettjét látták vendégül.

A tornán részt vett a budapesti Lukács Viktor világbajnok (São Paulo, 2022) és a Nyárád-menti Varga Ervin Európa-bajnok (Budapest, 2021), míg a 12 érintéses ágazatban itt volt az Eb-győztes, a debreceni Kovács Nándor. A versenyen jelen volt a Nemzetközi Asztali Labdarúgó Konföderáció Elnöke, Horváth Imre, illetve a legutóbbi, brazíliai vb ezüst- és bronzérmesei (Mártonfi István és Koczor János), valamint a mindenkori román bajnok, a marosvásárhelyi Pákai György.

A dobogósok

Szektorlabda: 1. Lukács László (Budapest), 2. Pákai György (Marosvásárhely), 3. Koczor János (Budapest).

A 3. Stick Breakers Kupa dobogósai Fotó: Forrás: Stick Breakers

12 érintéses szakág: 1. Kondor Gábor (Budapest), 2. Kovács Nándor (Debrecen), 3. Lukács Viktor (Budapest), 4. Marschal István (Csíkszereda).

A 12 érintéses verseny dobogósai Fotó: Forrás: Stick Breakers