Ennek megfelelően nem tartalékoltak azok, akik számára a versenysorozat állása most módosulhatott, nem kímélték sem a gépeket sem magukat a motorosok. Ez pedig a nézők számára volt igazán kedvező, a sportág legjavából kaptak „előadást”.
A versenynek három gyergyószéki résztvevője is volt. Habár ők az endurósok között versenyeznek, ha már itt volt a közelben ez a lehetőség, motokrosszban is kipróbálták magukat. Kiderült, akár ebbe az irányba is haladhatnának, hiszen két első és egy negyedik hely a mérlegük. Kovács Balázs első, Fórika Krisztián negyedik lett kategóriájában és a kvados Kovács Gergő részvétele országos bajnoki elsőséget is jelentett számára.
Számos további székelyföldi siker is született, ezek azonban zömében a Steaua trófeagyűjteményét bővítik. A bukaresti klub színeiben induló székelyudvarhelyi, csíkszeredai és más környékbeli motorosokról van szó.
Íme az eredmények:
Az MX1 kategóriában Lugosi Moto Extrem színeiben versenyző Mihai Stoichescu győzött és meg is szerezte a bajnoki címet a Bukaresti Steauát képviselő Marius Cojanu és egy másik lugosi motoros, Vlad Roșu előtt.
Az MX2 géposztályban Balázs István (Steaua Bukarest) győzött Szárhegyen, megelőzve Bíró Tóth Szebasztiánt (Marosvásárhelyi Moto Technic) és Șerban Slăbescut (Alexandriai Supercross). Ugyanez lett a végső bajnoki dobogó is.
Az MX2 ifjúsági kategória sorrendje: 1. Horia Strejut (Zernyesti Jitsu), 2. Dacian Daus (Moreni-i Flacăra) és Iasmina Stan (Bukaresti CSM). Az első helyezett itt is bajnoki címet ünnepelhetett, az ezüst és bronzérem sorrendje azonban fordítva alakult, a bukaresti versenyzőé lett a második, és a moreni-ié a bronz.
A legnépesebb mezőny az 50 cm³-is géposztályban volt. Ezen belül az ifjúsági 2-es kategóriában a következőképp alakult a sorrend: 1. Liviu Jigmond (Lugos), 2. Bartha Milán (Steaua), 3. Benczédi Zoltán (Steaua). A bajnoki cím azonban Bartháé lett, Jigmond szerezte meg az ezüst-, Benczédi a bronzérmet.
50 cm³ ifjúsági 3: 1. Becze Csillag Vince (Steaua), 2. David Senchea (Zernyest), 3. Szabó Márk (Lugos). Ez a rangsor megegyezik a végső országos bajnoki dobogós sorrenddel.
A 65 cm³-ös kategória versenyének sorrendje: 1. Ioan Chiujdea (Bukaresti CSM), 2 Erőss Kund (Marosvásárhely), 3. David Chivu (Lugos). A bajnokságot Chiujdea nyerte, de a korábbi versenyeken elért eredmények alapján az ezüstöt Cojoanu Maya (Steaua) szerezte meg Chivu előtt.
85 cm³: 1. Erőss Koppány (Steaua), 2. Szász Olivér (Steaua). A bajnoki rangsor is ez lett, a harmadik helyen pedig Cojoanu Aida (TCS Otopeni) zárta az évet.
Amatőr, MX1: 1. Kovács Balázs (Ditrói Ditriders), 2. Benga Bogdan (Bukaresti CSM), 3. George Popa (Zernyest), 4. Fórika Krisztián (Ditrói Ditriders). A bajnoki rangsor: 1. Benga Bogdan, 2. Gergely Attila (Aradi Supermoto), 3. Sebastian Păcurar (Steaua)
Amatőr, MX2: 1. Okos Zsolt (Steaua), 2. Antal Szilárd (Csíki Enduro&MX Harghita), 3. Romulus Necșoiu (Moreni-i Flacăra). Ez a sorrend alakult ki a bajnokság végeredményeként is.
Veterán 1: 1. Fazakas Zoltán (Steaua), 2. Sebastian Strechioiu (Lido Câmpina), 3. Martian Ioviță (Lugos). A bajnoki rangsor: 1. Fazakas Zoltán, 2. Martian Ioviță, 3. Sebastian Strechioiu.
Veterán 2: 1. Mihăiță Stoeanovici (Brassói Smart), 2. Rozsonczi Levente (Marosvásárhely), 3. Encianu Alexandru (Brassó). Bajnoki rangsor: 1. Encianu Alexandru, 2. Mihăiță Stoeanovici, 3. Nagy Dániel (Steaua).
A kvad kategóriában egyedüli indulóként a ditrói Kovács Gergő győzött Szárhegyen, és a bajnokságban is ő lett az elő helyezett, annak köszönhetően, hogy a többi versenyen sem volt nagy tolongás a négykerekűek megmérettetésén. A további sorrend: 2. Bodea Sebastian (Aradi Lion Racing), 3. Tudor Alexandru (Bukaresti MRM).
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!