Hirdetés

Miniszteri látogatás a hargitafürdői biatlonbajnokságon

Kitűnő időben, nagyon jó körülmények között versenyezhettek a gyerekek
Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB)

2024. október 20., 11:13

A második versenynapon is érmet szerzett a Csíkszeredai ISK Hargitafürdőn, a 15 éven aluli sílövők legfontosabb őszi eseményén, a terepfutásos biatlonbajnokságon. Nagy-Menyhárt Noémi újra a harmadik helyen végzett.

2024. október 20., 11:13

Az első versenynapon, az egyéni hosszú próbákon a székelyföldi sportolók három érmet nyertek, a második versenynapon, a sprintpróbákon is ott voltak az élmezőnyben, a legjobb helyezés a 13 éven aluliak között rajthoz álló Nagy-Menyhárt Noémi nevéhez fűződik, aki újra a harmadik helyen végzett.

Balról jobbra: Adrian Veștea, Puiu Gașpar és Márton Simon •  Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB) Galéria

Balról jobbra: Adrian Veștea, Puiu Gașpar és Márton Simon
Fotó: Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB)

Hirdetés

Szombaton az eseményt megtisztelte jelenlétével Puiu Gașpar, a Román Sí- és Biatlon-szövetség (FRSB) főtitkára, de Hargitafürdőn járt, díjazott a verseny végén Adrian Veștea fejlesztési, közigazgatási és közmunkálatokért felelős miniszter is. Gașpar és Veștea tárgyalt Márton Simonnal, érdemes edzővel, a hargitafürdői verseny főszerevezőjével, a megbeszélés témái között szerepelt a 2027-ben Romániában megrendezendő Téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál (EYOF) előkészítése.

A Csíkszeredai ISK érmesei az első két versenynapon. Balról jobbra:  Györpál Csenge, Nagy-Menyhárt Noémi  és Bíró Magor •  Fotó: Csíkszeredai ISK Galéria

A Csíkszeredai ISK érmesei az első két versenynapon. Balról jobbra: Györpál Csenge, Nagy-Menyhárt Noémi és Bíró Magor
Fotó: Csíkszeredai ISK

A sprintpróba eredményei és a székelyföldi sportolók helyezései

U13-as korosztály (ifjúsági 4)

Lányok, 2,4 km: 1. Ioana Munteanu (Barcarozsnyói Olimpiai Központ), 2. Alexia Filip (Felsőbányai ISK), 3. Nagy-Menyhárt Noémi (Csíkszeredai ISK), … 5. Koós Vivien (Gyergyószentmiklósi ISK), 6. Tankó Fanni (Csíkszeredai ISK), … 11. Romfeld Villő (Gyergyószentmiklósi ISK).

Fiúk, 2,4 km: 1. Patrik Bărbătei, 2. David Dorin Giurgiu (mindketten Barcarozsnyói Dinamo ISK), 3. Ștefan Marc (Felsőbányai ISK), … 10. Hajdu Gábor, 11. Miklós András (mindketetn Csíkszeredai ISK), … 13. David Costin (Gyergyószentmiklósi ISK), … 16. Tulit László, 17. Veress Balázs (mindketten Csíkszeredai ISK).

A Csíkszeredai ISK legfiatalabb biatlonistái. Balról Márton Simon mesteredző, jobbról Gecse Izabella edző •  Fotó: Csíkszeredai ISK Galéria

A Csíkszeredai ISK legfiatalabb biatlonistái. Balról Márton Simon mesteredző, jobbról Gecse Izabella edző
Fotó: Csíkszeredai ISK

U15-ös korosztály (ifjúsági 3)

Lányok, 3 km: 1. Adina Piscu, 2. Petruta Colțea (mindketten Barcarozsnyói Dinamo ISK), 3. Jessica Hriț (Felsőbányai ISK), … 6. Kelemen Nóra, 7. Györpál Csenge, … 9. Márton Jázmin (mindhárman Csíkszeredai ISK).

Fiúk, 4,5 km: 1. Daniel Andrei Duicu (Barcarozsnyói Olimpiai Központ), 2. Bogdan Creciunescu (CSS Vatra Dornei), 3. Tudor Stoian (Barcarozsnyói Dinamo ISK), … 6. Gál Gergő (Gyergyószentmiklósi ISK), … 8. Bíró Magor, 9. Kelemen Ákos, … 12. Németh Mátyás (mindhárman Csíkszeredai ISK).

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nem Sepsiszentgyörgyre tért vissza Ștefănescu – hivatalos

Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.

Bajnokhoz méltó gesztust tett a döntő után a Galaci United a Sepsi Arénában

Hétfő este véget ért a futsal 1. Liga idénye, amelynek döntőjét a Galaci United nyerte meg. A Duna-partiak a Sepsi-SIC ellen 3:0-s összesítéssel győztek, a finálé után pedig egy apró, de figyelemre méltó gesztussal is felhívták magukra a figyelmet.

Székelyhon

Elhunyt Kurkó Árpád vállalkozó

77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.

`
Krónika

Búcsú az erdélyi magyar orvostársadalom és értelmiségi elit jeles képviselőjétől

A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.

Krónika

Mikor tér vissza Erdélybe Károly király? Gróf Kálnoky Tibor a brit uralkodó terveiről, zalánpataki napjairól, az évek óta tartó kötődésről

Évek óta találgatják Erdélyben, mikor látogat ismét a térségbe III. Károly brit uralkodó, aki visszatérő vendégnek számít a Székelyföldön.

Főtér

Most már ne csodálkozzunk, ha valaki baltát ragad, mert jön a medve

Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.

Ez is érdekelheti

Évadzáró: vb-bennmaradás, svájci élmények és a szezon legnagyobb sikerei – Helyzetbe hozunk!

A Helyzetbe hozunk! első évadának utolsó részében az elit hokivébé kulisszatitkaiba pillantunk be. Szó esik a magyarok bennmaradásáról, a szurkolói élményekről, a székelyek teljesítményéről, valamint a szezon legfontosabb székelyföldi sportsikereiről.

Elhódíthatja karrierje első bajnoki övét a székely bunyós

Pályafutása első címmérkőzését vívja Kovács Krisztián, aki eddigi legnagyobb lehetősége előtt áll, megszerezheti a 77 kilogrammos kategória bajnoki övét.

Világbajnoki kvalifikációs pontokért játszottak Csíkszeredában

A magyar és a romániai válogatott több tagja is asztalhoz ült a 6. Stickbreakers Kupán. A nemzetközi asztalilabdarúgó-torna egyben világbajnoki kvalifikációs állomás is volt a két szakág versenyzői számára.

Válogatott meccsek és kosárdöntő – a szerdai sportműsor

Negyed- és elődöntőket rendeznek a Roland Garroson, míg a női Giro d'Italia az ötödik szakaszához érkezett. A döntőben a Kolozsvári U-BT 2:1-es előnyből várja a Nagyváradi CSM elleni negyedik mérkőzést, este pedig a válogatottaké lesz a főszerep.

Baleset vetett véget Tompa Krisztián görögországi kalandjának

Új kihívások után nézett a sepsiszentgyörgyi motoros, Tompa Krisztián az elmúlt héten a Rally Raid Európa-bajnokság második fordulóján, a Hellas Rallyn feszegette határait, amelyet egy balszerencsés baleset miatt nem tudott befejezni.

Gyergyói bronzérem Egerből: a világ élvonalát ostromolják a Godako ökölvívói

Kiemelkedő nemzetközi mezőnyben mérette meg magát az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub három versenyzője a Bornemissza Gergely Emlékversenyen. Az ottani teljesítmény és a visszajelzések igencsak biztatók.

Két versenyen nyolc dobogós helyezést szereztek a csíki tájfutók

Két egymást követő Prahova megyei versenyen szerepeltek a VSK Csíkszereda tájfutói. A székelyföldi sportolók összesen nyolc dobogós helyezést szereztek, köztük három aranyérmet.

Országos bajnokságon és Európa-kupán gyűjtötték az érmeket a székelyföldi dzsúdósok

A székelyföldi cselgáncsozók több fronton is bizonyítottak az elmúlt napokban: az U12-es országos bajnoki döntőben és a korosztályos Európa-kupán egyaránt érmekkel, dobogós helyezésekkel és Balkán-bajnoki kvalifikációkkal öregbítették klubjaik hírnevét.

Hagi bemutatkozik a román fociválogatottnál, folytatódik a Szeged–Veszprém kézidöntő

Idegenben játszik barátságos mérkőzést a román labdarúgó-válogatott, kedden este az új szövetségi kapitány, Gheorghe Hagi irányításával Georgia vendége lesz. A második meccset rendezik a Szeged és a Veszprém között a magyar kézilabda-bajnokság döntőjében.

Kiütéssel jutott a legjobb nyolc közé a román minifutball-válogatott

A román minifutball-válogatott magabiztos győzelmet aratott a szlovákiai Európa-bajnokság negyeddöntőjében. Hétfőn este Ausztriát verte a nyolcaddöntőben.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!