A francia fővárosban rajtolt el az idei teqballszezon, amelyen ugyan nem osztottak világranglista pontokat, de számos kiemelt versenyző állt asztalhoz. A székelyföldi küldöttséget négyen képviselték, a férfi és női Európa-bajnoki címvédő, Györgydeák Apor, illetve Barabási Kinga, továbbá Ilyés Szabolcs és Gergely Péter.
Az egyéni versenyben Györgydeák és Barabási legyőzhetetlennek bizonyult. Végig kiválóan meneteltek, a döntőben a székelyudvarhelyi világelső a négyszeres világbajnok, magyarországi Blázsovics Ádám, a marosvásárhelyi éljátékos a hazai pályán játszó, francia Julian Amelie ellen győzött.
Ilyés Szabolcs közel két év kihagyás után indult újra egyéniben, a nyolcaddöntőben a lengyel Francziuk Bartlomiejjel szemben maradt alul, míg a 17 éves fiatal tehetség, Gergely Péter először kvalifikálta magát az egyenes kieséses szakaszba a nemzetközi felnőtt mezőnyben, szintén a legjobb tizenhat között búcsúzott, a magyarországi Hercegfi Mátétól szenvedett vereséget.
A Góbék Teqball Team sportolói párosban új felállásban játszottak. Györgydeák Apor idén minden nemzetközi versenyen a sportág legeredményesebb teqballozójával, a négyszeres világbajnok, Blázsovics Ádámmal az oldalán küzd a tornagyőzelmekért. A kezdés kiválóan sikerült, a székely-magyar kettős nem talált legyőzőre és megszerezte az aranyérmet, a fináléban a portugál válogatott, Joao Pinheiro és Luis Santos ellen nyertek. Az Ilyés Szabolcs és Gergely Péter alkotta duó nagyot küzdöttek, két győzelmet és két vereséget jegyeztek, de nem jutottak tovább a csoportból.
A vegyes páros kategóriában összeállt a kontinens legjobb férfi és női teqballosa, Györgydeák Apor és Barabási Kinga megnyerték a tornát, a döntőben Blázsovics Ádámot és portugál társát, Stephanie Britot múlták felül.
A székely sportolók tehát nagyszerűen kezdték az új szezont, mind a négy kategóriában diadalmaskodtak Párizsban. A nemzetközi szövetség versenynaptára szerint az első kiemelt nemzetközi megmérettetés a belga nyílt verseny lesz számukra április elején, majd következik a világkupa-sorozat három viadala Madridban, Budapesten és a kínai Csingtaóban.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!