Ebben az évben, 2024-ben maximálisan kiélvezhettük a futball varázsát. A román együttes szurkolói lelkesen követték a válogatott meccseit az Európa-bajnokságon és a Nemzetek Ligájában, miközben Európa legerősebb csapatait is figyelemmel kísérték.
A román focicsapat által játszott négy mérkőzés a 2024-es Európa-bajnokságon bekerült az év öt legnézettebb eseménye közé. Ide még a németországi torna döntője, a Spanyolország–Anglia párharc fért be, szintén hatalmas nézettséget ért el.
A trikolórok Nemzetek Ligája összecsapásai közül a legnagyobb érdeklődést a botrányos Koszovó elleni párharc váltotta ki, amely az Antena 1 számára 2024 legnagyobb nézettségét hozta.
A Szuperliga meccsei nem kerültek be a Top 15-be, mivel azokat két külön csatorna (Digi Sport és Prima Sport) közvetítette, így a nézettségi adatok nem adódtak össze – írja a gsp.ro.
Az európai kupasorozatok mérkőzései sem kaptak helyet a rangsorban.
Július 2-án a Románia–Hollandia találkozó alatt az országban három tévékészülékből kettő erre a találkozóra volt kapcsolva.
Az Európa-bajnokság nyolcaddöntőjét több szurkoló nézte, mint a FCSB 1–0-s győzelmét a Chelsea ellen az Európa Liga 2012–13-as szezonjában.
A Románia–Hollandia találkozó nézettsége kétszerese volt a 2023-as év legkövettetebb meccsénék, amikor a „trikolórok” 1–0-ra legyőzték Svájcot, és megnyerték a 2024-es Európa-bajnoki selejtezőcsoportjukat.
2022-ben közel 3 millió román nézte a katari világbajnokság döntőjét.
A 2024-es Európa-bajnokság döntője hasonló számú nézőt vonzott a televíziók elé.
A Központi Játékvezetői Bizottság (CCA) megtartotta szokásos heti elemzését az elmúlt forduló Szuperliga-mérkőzéseiről, és elismerte, hogy a Bukaresti Dinamo–FK Csíkszereda találkozón Iuliana Demetrescu jogtalanul ítélt tizenegyest a hazai csapat javára.
Hamar megtalálták Kevin Constantine utódját a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatánál. A választás lett szakvezetőre esett, Peteris Skudra korábban a legerősebb orosz ligában és több bajnokságban is tevékenykedett edzői pályafutása során.
Konfliktus alakult ki az egyik baróti iskolában egy negyedikes fiú új tanítónője és édesanyja között. Az anya szerint az addig jól teljesítő gyermeket az új pedagógus megalázó jelzőkkel illette. A szülő a fiút átvitte az erdőfülei iskolába.
Miközben nálunk sürgősségi kormányrendelettel teszik lehetővé, hogy a településekre bejáró medvéket azonnal kilőhessék, ne gondoljuk, hogy csak Romániában, Erdélyben jelent aggasztó problémát a nagyvad és az ember közötti konfliktushelyzet.
A világ legdrágább villamosenergiájával rendelkező országok között Románia a 21. helyen áll – derül ki az Intelligens Energia Egyesület (AEI) által összeállított statisztikából, amely 144 ország lakosságának villamosenergia-árait vizsgálja.
Online zajlik majd a gyógyszerek felírása és kiváltása, a páciensek pedig minden egészségügyi adatukhoz hozzáférnek. Továbbá: az adóhatóság rászáll az esküvőszervezőkre, egy férfi pedig az utcán ölte meg volt élettársát, három gyermekének anyját.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!