Minden éremből szereztek a székelyek az ifjúsági földharc bajnokságon

Dobos László 2024. október 02., 10:12 utolsó módosítás: 2024. október 02., 10:14

Az U14-es és az U16-os korosztályú cselgáncsozók számára zajlott nagyon fontos verseny Kolozsváron, a Horia Demian sportcsarnokban. A földharc (Ne waza) viadalon a csíkiak és a háromszékiek is dobogós helyeken végeztek.

Az érmes csíkszeredai sportolók. Balról Dániel Albert és Sinka Szabolcs edző, jobbról Bardócz Richárd Fotó: Csíkszeredai VSK

Az U14-es korosztályban nem termett érem a székelyföldi kluboknak, az U16-os korosztályban azonban nagyon szép eredményeket értek el. A Csíkszeredai VSK/Koka's együttese az U16-os kategória éremtáblázatán a második helyen végzett a CSM Pitești mögött és a Kolozsvár előtt.

„Az őszi hivatalos versenyek végeztével értékelésünk szerint jól sikerült a felkészülésünk, amelynek több szakasza volt. Edzőtáborok Japánban, Magyarországon, Hargitafürdőn és a tengerparton, illetve felkészülési versenyt szerveztünk itthon, a 7. Nemzetközi Koka's Kupát.

Magyari Dávid a legnépesebb súlycsoportot, a 66 kg-osat dominálva mind az öt mérkőzését ipponal nyerte. Ezzel a bajnoki címmel sikerült az idei duplázás.

Ugyancsak ebben a súlycsoportban Erőss Dávid is remekelt. Három szép győzelem után az elődöntőben is győzelemre állt, de sajnos a vége előtt 15 másodperccel bokasérülést szenvedett, és feladni kényszerült. A sérülés miatt a bronz mérkőzéstől is vissza kellett lépnie, így az 5. helyen zárt” – nyilatkozta a Székely Sportnak Sinka Szabolcs edző.

A Csíkszeredai ISK két helyezést elérő sportolója •  Fotó: Csíkszeredai ISK
A Csíkszeredai ISK két helyezést elérő sportolója Fotó: Csíkszeredai ISK

A VSK/Koka's sportolóinak eredményei, helyezései

U14-es korosztály: Pitó Márton Zalán (55 kg) – 5. hely, András Lola (52 kg) – 5. hely, Szabó-Gábor Nóra (52 kg) – 7. hely, Szente Kinga (52 kg) – 7. hely). Ábrahám Ákos, Szabó-Mező Botond és Molnár Bence helyezetlen.
U16-os korosztály: Magyari Dávid (66 kg) – 1. hely, Kopacz Sarolta (+57 kg) – 2. hely, Kóka Krisztián (55 kg) – 3. hely, Farkas Dávid (55 kg) – 5. hely, Erőss Dávid (66 kg) – 5. hely, László Botond (55 kg) – 7. hely. Gerczuj-Bors Apor, Barabás Dávid és Benczédi Zoltán helyezetlen. A csapat edzői: Sinka Szabolcs és Bardócz Richárd.

•  Fotó: Csíkszeredai VSK
Fotó: Csíkszeredai VSK

Egy bronzérem az ISK-nak

A Csíkszeredai ISK sportolói közül Balázs Hunor (81 kg) bronzérmes lett, Balogh Péter (66 kg) pedig az 5. helyen végzett. Mindketten az U16-os korosztályban léptek tatamira. A két tehetséges sportolót Dániel Albert edző készítette fel és kísérte el Kolozsvárra.

Háromszéki cselgáncsozók a kolozsvári sportcsarnokban •  Fotó: Veress László
Háromszéki cselgáncsozók a kolozsvári sportcsarnokban Fotó: Veress László

Két második helyet szereztek a kézdivásárhelyiek

A Veress László által felkészített kézdivásárhelyi sportiskolás cselgáncsozók két ezüstérmet szereztek, mindkettőt az U16-osok között, ahol Crăciun Dániel (55 kg) és Kovács Máté (81kg) is a dobogó második fokára állhatott.