Az U14-es korosztályban nem termett érem a székelyföldi kluboknak, az U16-os korosztályban azonban nagyon szép eredményeket értek el. A Csíkszeredai VSK/Koka's együttese az U16-os kategória éremtáblázatán a második helyen végzett a CSM Pitești mögött és a Kolozsvár előtt.
„Az őszi hivatalos versenyek végeztével értékelésünk szerint jól sikerült a felkészülésünk, amelynek több szakasza volt. Edzőtáborok Japánban, Magyarországon, Hargitafürdőn és a tengerparton, illetve felkészülési versenyt szerveztünk itthon, a 7. Nemzetközi Koka's Kupát.
Ugyancsak ebben a súlycsoportban Erőss Dávid is remekelt. Három szép győzelem után az elődöntőben is győzelemre állt, de sajnos a vége előtt 15 másodperccel bokasérülést szenvedett, és feladni kényszerült. A sérülés miatt a bronz mérkőzéstől is vissza kellett lépnie, így az 5. helyen zárt” – nyilatkozta a Székely Sportnak Sinka Szabolcs edző.
U14-es korosztály: Pitó Márton Zalán (55 kg) – 5. hely, András Lola (52 kg) – 5. hely, Szabó-Gábor Nóra (52 kg) – 7. hely, Szente Kinga (52 kg) – 7. hely). Ábrahám Ákos, Szabó-Mező Botond és Molnár Bence helyezetlen.
U16-os korosztály: Magyari Dávid (66 kg) – 1. hely, Kopacz Sarolta (+57 kg) – 2. hely, Kóka Krisztián (55 kg) – 3. hely, Farkas Dávid (55 kg) – 5. hely, Erőss Dávid (66 kg) – 5. hely, László Botond (55 kg) – 7. hely. Gerczuj-Bors Apor, Barabás Dávid és Benczédi Zoltán helyezetlen. A csapat edzői: Sinka Szabolcs és Bardócz Richárd.
A Csíkszeredai ISK sportolói közül Balázs Hunor (81 kg) bronzérmes lett, Balogh Péter (66 kg) pedig az 5. helyen végzett. Mindketten az U16-os korosztályban léptek tatamira. A két tehetséges sportolót Dániel Albert edző készítette fel és kísérte el Kolozsvárra.
A Veress László által felkészített kézdivásárhelyi sportiskolás cselgáncsozók két ezüstérmet szereztek, mindkettőt az U16-osok között, ahol Crăciun Dániel (55 kg) és Kovács Máté (81kg) is a dobogó második fokára állhatott.
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Két hónap sem telt el az újépítésű aradi híd használatba adása óta, de a járókelők és gépjárművezetők máris problémákat jeleztek a közel 166 millió leje létesítményen: a korlátok tövében porlad a beton, a kerékpársávon pedig hámlik a burkolatfestés.
Az elmúlt évek egyik legsúlyosabb erdélyi műemléki eseménye rázta meg a szakmát és a helyi közösséget. A szilágycsehi református templom tornyának az összeomlása kapcsán a felújítást tervező szakember, Makay Dorottya nyilatkozott a Krónikának.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!