Szenzációsan menetelnek a székelyföldi sportolók az idei szezon egyik legfontosabb viadalán a magyar fővárosban, ahol komoly esélyük van arra, hogy mind a három trófeát elhódítsák.
Férfi párosban az idén bombaformában játszó Györgydeák Apor a magyarországi Blázsovics Ádámmal szettet sem veszítettek a döntőig vezető úton, az aranyéremért a házigazdákat képviselő Odnoga Mátyás és Bakó Ádám ellen küzdenek meg.
A női párosoknál Barabási Kinga a moldovai Viorica Tonu oldalán szintén érdekelt a fináléban, ahol a magyarországi Pechy Petra és Vicsek Nóra lesz az ellenfelük.
Vegyesben Györgydeák Apor és Barabási Kinga párosa is a tornagyőzelemért van versenyben, ehhez a lengyel klubtársukat, Marek Pokwapot, valamint Alicja Bartnickát kell legyőzniük.
A döntők vasárnap 18 órától kezdődnek, előbb a női, majd a férfi párosoknál, végül vegyesben avatnak bajnokokat, a párharcok élőben követhetők a Teqball YouTube-csatornáján a TEQ TV-n ezen a linken keresztül.
Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.
Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.
Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.
Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.
Már csak elvétve találunk olyan töltőállomásokat, ahol a benzin ára is ne haladná meg a literenkénti 8 lejes lélektani határt.
Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!