Milák Kristófot csak önmaga tudja legyőzni: világcsúccsal világbajnok!

Székely Sport , MTI 2022. június 21., 20:06 utolsó módosítás: 2022. június 21., 20:37

Akárcsak a tavalyi nyári olimpián, az idei budapesti vizes világbajnokságon is rekorddal nyerte meg a 200 méter pillangóúszást Milák Kristóf, több mint három másodperc előnnyel csapott célba a kedd esti fináléban.

Milák Kristóf. A 200 m pillangóúszás Európa-, világ- és olimpiai bajnoka Fotó: MTI/Kovács Tamás

Milák Kristóf megvédve három évvel ezelőtt szerzett világbajnoki címét, egyben megjavította kvangdzsui rekordját (1:50.73), a Duna Arénában 1:50.34 perces idővel csapott célba.

A szám másik magyarja, Kenderesi Tamás 1:55.20-szal a hatodik lett.

A hazai rendezésű viadalon a magyar küldöttség első dobogós helyezését szállító Milák a magyar úszósport történetének 33. nagymedencés világbajnoki aranyát szerezte.

Férfi 200 m pillangó: 1. Milák Kristóf (Magyarország) 1:50.34 perc – világcsúcs, 2. Leon Marchand (Franciaország) 1:53.37, 3. Honda Tomoru (Japán) 1:54.29, …6. Kenderesi Tamás (Magyarország) 1:55.20.

A hétfőn 200 méter gyorsúszásban világbajnok David Popovici újabb kimagasló eredményt ért el, a 100 m gyorsúszás elődöntőjében 47.13-mal nyerte futamát, újabb junior világcsúcsot állított be és a legjobb idővel jutott be a fináléba.

Németh Nándor holtversenyben a nyolcadik lett, így szétúszásra kényszerül 100 méter gyorson, ahol Szabó Szebasztián viszont egyéni csúcsa ellenére a 12. helyen zárt. A két magyar egymás mellett úszott az első elődöntőben. A tavalyi tokiói olimpián döntős Némethnek sikerült bekerülni a hőn áhított 48 másodpercen belüli idő alá, 47.96 másodperccel csapott célba, míg Szabó azt követően, hogy délelőtt két századra volt egyéni csúcsától (48.45), most óriási úszással 48.19-cel élete legjobb idejét érte el. Németh ellenfele várhatóan az esti program végén az olasz Lorenzo Zazzeri lesz.

Idő közben visszalépett a 100 m gyors címvédője, olimpiai bajnoka, az amerikai Caeleb Dressel. A SwimSwam szakportál az amerikai csapat szóvivőjére hivatkozva azt írta, hogy a 25 éves sztár egészségi okok miatt nem indul. A közlemény szerint nem koronavírus-fertőzésről van szó, ugyanakkor a további szerepléséről csak később döntenek. Dressel a Duna Arénában már nyert 50 méter pillangón, amivel pályafutása 15. vb-aranyát gyűjtötte be.

Az amerikai úszó további szereplése magyar szempontból is érdekes lehet, hiszen 100 méter pillangón Milák Kristóffal lenne esedékes az olimpia visszavágójuk, Tokióban a tengerentúli klasszis világrekorddal győzte le az Európa-csúccsal második, 200-on első magyart.