Milák Kristóffal egyazon versenyen bizonyítottak a marosvásárhelyi úszók

Székely Sport 2022. október 18., 19:11

A Marosvásárhelyi VSK két úszója Bartalis Károly edző vezetésével részt vett a VII. Nemzetközi Rövidpályás Hód Kupa úszóversenyen Hódmezővásárhelyen.

Bartalis Károly edző tanítványa, Mészáros Balázs két ezüstérmet és egy bronzot szerzett. Archív Fotó: Haáz Vince

Mészáros Balázs és Koncz Nimród is többször felállhattak a dobogóra, de ugyanakkor több dobogó közeli helyezést is elértek. A felnőtt mezőnyben Mészáros Balázs két ezüstérmet (200 m mell, 50 m mell) és egy bronzot (400 m vegyes) szerzett, míg a 15-16 éves korosztányban versenyző Koncz Nimród három második (50 m hát, 200 m vegyes, 400 m vegyes) és egy harmadik helyet (200 m hát) tudhat magáénak.

Az idei Hód Kupa rangos úszóverseny volt, hiszen a múlt hétvégi megmérettetésen olyan bajnokok vettek részt rajta, mint az olimpiai bajnok Milák Kristóf, vagy Kós Hubert, illetve Márton Richárd – ismertette Bartalis Károly. Kiemelte, így örömmel tölti el, hogy a két sportoló megállta a helyét és az érmeken kívül még több negyedik és ötödik helyezést is elértek.