Hirdetés

Milák Kristóf aranyérmes 100 méter pillangón

Milák Kristóf újabb világbajnoki címet szerzett Budapesten
Fotó: MTI/Kovács Tamás

MTI
2022. június 24., 20:09

Milák Kristóf aranyérmet nyert 100 méter pillangón pénteken a Duna Arénában zajló úszó-világbajnokságon.

MTI
2022. június 24., 20:09

A 22 éves magyar versenyző - aki kedden 200 méteren fantasztikus világcsúccsal védte meg címét - 50.14 másodperces idővel csapott célba, megszerezve ezzel önmaga és a magyar küldöttség második érmét a viadalon.

Virth Balázs tanítványa tavaly a tokiói olimpiai döntőben ebben a számban óriási csatát vívott az amerikai Caeleb Dressellel, aki világcsúccsal utasította maga mögé az Európa-rekordot úszó Milákot, a várva várt visszavágó azonban nem jöhetett létre, mivel a tengerentúli sztár szerdán egészségi okok miatt visszalépett a további küzdelmektől és hazautazott.

Hirdetés

Dressel távollétében Milák hasonlóan nagy fölényben volt az előfutamban és az elődöntőben, mint 200-on szokott, második úszására 50.14 másodperces idővel csapott célba, ennél csak a japán fővárosban elért Európa-rekordja (49.68) volt gyorsabb karrierje során.

Milák a döntőben erősebben kezdett, mint az elődöntőben, féltávnál bő három tizeddel volt gyorsabb, ezúttal viszont a második hosszon nagyjából ugyanennyivel lassult, így századra ugyanazzal az idővel, 50.14-gyel ért be, az ezüstérmes japán Mizunoma Naokit nyolc tizeddel előzte meg.

Milák önmaga harmadik, a magyar úszósport történetének 34. világbajnoki aranyát szerezte. Ő a negyedik magyar férfi úszó, aki egy világbajnokságon belül duplázott, Hargitay András 1975-ben Caliban 200 és 400 méter vegyesen nyert, Darnyi Tamás 1986-ban Madridban és 1991-ben Perthben vitte véghez ezt a bravúrt, Rózsa Norbert pedig 100 és 200 méter mellen 1994-ben Rómában állhatott a dobogó tetején.

Milák a harmadik férfi versenyző, aki egy világbajnokságon 100 és 200 méter pillangón is nyert, az amerikai Michael Phelps 2007-ben és 2011-ben, a dél-afrikai Chad Le Clos pedig 2013-ban duplázott, ráadásul ő szerezte meg a vizes sportágak - az öt szakág összesített - történetének 100. magyar világbajnoki érmét, ezek közül ez volt kereken a 40. aranyérem, úszásban pedig a 80. medál.

FÉRFI 100 MÉTER PILLANGÓ
1. Milák Kristóf 50.14
2. Mizunuma Naoki (Japán) 50.94
3. Joshua Liendo Edwards (Kanada) 50.97
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Fél évszázados hokiemlék: kincset osztott meg Székedi Ferenc

Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.

Díjazták a csíki sport büszkeségeit az Év Sportolója Gálán

Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.

Székelyhon

Facebookon hagyott búcsúüzenetet, majd végett vetett az életének egy csíkszeredai nő

Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.

`
Krónika

Nem menekülés, hanem kíváncsiság – Sepsiszentgyörgyről a világ végére

Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.

Krónika

Közel-keleti hatás a romániai töltőállomásokon: jelentősen megugrott a benzin és a gázolaj ára

Már csak elvétve találunk olyan töltőállomásokat, ahol a benzin ára is ne haladná meg a literenkénti 8 lejes lélektani határt.

Főtér

Diplomás pizzafutár és a szomszéd, akinek 300 lakása van – Mit ad nekünk az erdélyi magyar szociológia?

Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.

Ez is érdekelheti

Mandel Kata útja a beteljesült olimpiai álomig – Helyzetbe hozunk! különkiadás

A Helyzetbe hozunk! különkiadásának vendége Mandel Kata olimpikon snowboardos. A kezdetekről, a sportág kihívásairól, Bartalis Henriettával kötött barátságáról, a téli olimpiáról, a romániai körülményekről és a sportág jövőjéről beszélgettünk.

Kézilabda és kupameccsek a középpontban – a csütörtöki sportműsor

Téli sportokkal indul a csütörtöki kínálat, az esti órákban pedig az Eurokupában pályára lép a magyar és a román női kézilabda-válogatott. A labdarúgó Román Kupában eközben kialakul az elődöntő teljes mezőnye, de tenisz és golf is szerepel a programban.

A Sepsi-SIC és a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK is az elődöntőért harcol az asztalitenisz élvonalban

Csütörtöktől vasárnapig Bukarestben rendezik a férfi asztalitenisz Szuperliga tavaszi idényének teremtornáját. A két székelyföldi klub szomszédos a tabellán.

Díjazták a csíki sport büszkeségeit az Év Sportolója Gálán

Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.

U Craiova–Kolozsvári CFR rangadó a kupaelődöntőért – szerdán a képernyőn

Megismerünk újabb két elődöntős csapatot a labdarúgó Román Kupában, az U Craiova és a Kolozsvári CFR egymás ellen küzd a továbbjutásért. Pályán a Ferencváros is a magyar kupasorozatban, síalpinizmus, röplabda, kézilabda és tenisz szerepel még a műsorban.

Matek a jégen, dráma a pályán – Helyzetbe hozunk!

Az FK Csíkszereda értékes pontot szerzett Ploiești-en, miközben a Sepsi OSK kiütéssel biztosította helyét a 2. Liga felsőházában. A jégkorongozók a székely derbik jegyében a román bajnokság négyes döntőjére és az Erste Liga rájátszására készülnek.

Barca–Atlético, U–Hermannstadt – kedden a tévében

A Barcelona és az Atlético Madrid a spanyol Király-kupa elődöntőjének visszavágóját játssza, a román női labdarúgó-válogatott vb-selejtezőn lép pályára, elkezdődik a Román Kupa negyeddöntője, folytatódik a magyar hokibajnokság döntője.

Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak a csíkszéki judokák

Összesen 36 dobogós helyezést szereztek a csíkszéki judokák a hétvégén Besztercén megrendezett nemzetközi cselgáncs kupán, amelyen hat ország U10–U16-os korosztályú dzsúdósai léptek tatamira.

Elkerülte egymást a vébéezüstérmes magyar és a rekordbajnok román válogatott a minifoci-Eb-n

Kisorsolták a 12. minifoci-Európa-bajnokság csoportkörét, a magyar és a román válogatott elkerülte egymást. A kontinenstornának Szlovákia ad otthont a nyár elején, immár harmadszorra.

Incze Kriszta: ez az ezüstérem csupán egy állomás, nem a végcél

A zágrábi UWW-rangsorviadal után az albán fővárosban, Tiranában is erődemonstrációt tartott a sepsiszentgyörgyi Incze Kriszta birkózó, aki legutóbbi bronzérmét ezúttal ezüstre cserélte, és bizakodva várja az áprilisi Európa-bajnokságot.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!