A Vipers a meccs 23. percében vezetett utoljára, és bár kitartóan küzdött, és három perccel a vége előtt felzárkózott két gólra, az egyenlítésre nem volt esélye, így első alkalommal kapott ki a BL mostani idényében. A Ferencváros és a Vipers hétfőn 18.30-tól ismét megmérkőzik egymással az Elek Gyula Arénában. Akkor a második fordulóban elmaradt meccset pótolják, melynek pályaválasztói jogát a Vipers a koronavírus-járvány miatti norvégiai korlátozások következtében feladta.
A csoportban a Bukaresti CSM szinte végig vezetve két góllal legyőzte az Esbjerg együttesét, így feljött a negyedik helyre, egy ponttal lemaradva a Fraditól. Szombaton a második helyezett Metz vendége lesz, addig a franciák vasárnap a sereghajtó Bietigheim otthonában is játszanak.
A címvédő Győri Audi ETO KC 33–15-re nyert a horvát Podravka Koprivnica otthonában. A győriek a BL-ben rekordot jelentő ötven mérkőzésből álló, 2018 januárja óta tartó veretlenségi sorozattal büszkélkedhetnek. Az elmúlt három évben 43 győzelem és hét döntetlen a mérlegük.
A Győri Audi ETO KC és a Podravka Koprivnica tizedik egymás elleni mérkőzésén a tizedik győri siker született. A kilenc győzelemmel és négy döntetlennel álló Győr szombaton az orosz CSZKA Moszkvát fogadja a BL csoportkörének utolsó fordulójában.
A Râmnicu Vâlcea együttese a dán Odense vendége lesz vasárnap 17 órától.
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!