Megtelt fiatal dzsúdóssal az Erőss Zsolt Aréna

Dobos László 2024. szeptember 12., 20:29 utolsó módosítás: 2024. szeptember 12., 20:30

Nemzetközi cselgáncsverseny helyszíne volt a napokban a csíkszeredai Erőss Zsolt Aréna, amelyen Románia és Ukrajna közel húsz csapata vett részt. A Koka's Kupával díjazott viadal fő célja a felkészülési szint felmérése volt.

Megtelt fiatal dzsúdóssal az Erőss Zsolt Aréna küzdőtere Fotó: Csíkszeredai Koka's SK

Gyermek és ifjúságiak számára, az U12-es, U14-es és az U16-os korosztályok számára írták a 7. Koka's Kupa nemzetközi cselgáncsversenyt, amelyen több mint 200 versenyző lépett tatamira – Románia és Ukrajna 18 csapatát képviselve. Fiatal sportolók érkeztek többek között Bukarestből, Calafatról, Temesvárról, Nagyszebenből, Kolozsvárról, Focșani-ból, Brassóból és a Partiumból.

„A versenyt a korai, szezon előtti időpont ellenére sokan megtisztelték jelenlétükkel. A Koka's Kupa célja a soron következő országos bajnokságokra való felkészülés volt” – mondta el megkeresésünkre Sinka Szabolcs, a verseny egyik fő szervezője.

A székelyföldi fiatal cselgáncsozók hétvégén már hivatalos versenyre uraznak, szeptember 13–15. között rendezik Pitești-en az U12-es, az U13-as és az U15-ös korosztály számára a földharcbajnokságot.