Gyermek és ifjúságiak számára, az U12-es, U14-es és az U16-os korosztályok számára írták a 7. Koka's Kupa nemzetközi cselgáncsversenyt, amelyen több mint 200 versenyző lépett tatamira – Románia és Ukrajna 18 csapatát képviselve. Fiatal sportolók érkeztek többek között Bukarestből, Calafatról, Temesvárról, Nagyszebenből, Kolozsvárról, Focșani-ból, Brassóból és a Partiumból.
„A versenyt a korai, szezon előtti időpont ellenére sokan megtisztelték jelenlétükkel. A Koka's Kupa célja a soron következő országos bajnokságokra való felkészülés volt” – mondta el megkeresésünkre Sinka Szabolcs, a verseny egyik fő szervezője.
A székelyföldi fiatal cselgáncsozók hétvégén már hivatalos versenyre uraznak, szeptember 13–15. között rendezik Pitești-en az U12-es, az U13-as és az U15-ös korosztály számára a földharcbajnokságot.
A Brassói Corona hivatalosan is bejelentette, hogy szerződtette a 30 éves kanadai csatárt, Colby McAuley-t, aki komoly tapasztalattal érkezik a jégkorong Erste Liga egyik legnagyobb esélyesének számító együtteséhez.
A román labdarúgás egyik legemlékezetesebb sikere után alig két hónappal Székelyudvarhely újabb futballcsodát élhetett meg. A friss BEK-győztes Bukaresti Steaua 1986 nyarán barátságos mérkőzésen lépett pályára a C osztályos Haladás ellen.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Felzúdulást keltett a soviniszta, magyarellenes román körökben, hogy Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere jelezte: nem kívánja engedélyezni Mihai Tîrnoveanu megmozdulását, amelyet péntek délutánra tervez a háromszéki városban.
Ikertestvére amszterdami útja miatt illegális schengeni tartózkodással gyanúsították meg a Politico újságíróját a kolozsvári reptéren. Több tengerparti üdülőhely maradt áram nélkül a hálózat túlterheltsége miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!