Megrendezték saját bajnokságukat a műkorcsolyázók

Dobos László 2022. április 12., 11:03 utolsó módosítás: 2022. április 12., 12:11

Bár nincs működő szakszövetsége a romániai korcsolyasportnak, a műkorcsolyások összefogtak, és Brassóban megrendezték az országos gyermekbajnokságot.

A műkorcsolyások összefogtak, és Brassóban megrendezték az országos gyermekbajnokságot. Korábbi felvétel Fotó: Gecse Noémi

A Bogyó-Löffler Mária edzőnő által felkészített Csíkszeredai Sportklub műkorcsolyázói közül a novis intermediate kategóriában Domahidi-Dóczi Bálint a második, Szőke Tünde pedig a hatodik helyen végzett, míg a novis basic korcsoportban Domahidi-Dóczi Ágnes a 8., Szőke Anna pedig 13. lett.

A Simon Mária edzőnő által felkészített Csíkszeredai ISK sportolói három érmet szereztek: a novis intermediate kategóriában Antal Bernadett ezüst-, Bere Zója pedig bronzérmes lett, míg a chicks korcsoport győztese Martin Soma lett.

A bajnoksággal párhuzamosan zajlott a rekreációs kategória számára a Korona-kupa, amelyen Székelyföldet a Csíkszeredai Sportklub, a Csíkszeredai ISK és a VSK Csíkszereda képviselte.