Megnyomta az első etapot Gyenes

Székely Sport 2021. január 03., 17:58

Kategóriája legjobbjaként zárta a Dakar-rali első szakaszát Gyenes Emánuel „Mani”.

Legjobb volt kategóriájában Fotó: Facebook/ManiGyenes

A szervizcsapat nélkül versenyzők, azaz a Malle Moto csoport mezőnyében címvédő szatmárnémeti motoros vasárnap 4 óra alatt teljesítette a Dzsidda és Bisha közötti távot, és az összetett első helyéről várhatja a folytatást.

A KTM-jével a motoros mezőnyben a 36. lett. A szakaszt az ausztrál Toby Price nyerte meg a motorosok között, miközben az autós mezőnyben a spanyol Carlos Sainz ért elsőként célba a francia Stéphane Peterhansel előtt.

A Dakar Rali mezőnye hétfőn Bishából Rijád tartományába, Wadi ad-Dawasirba utazik, ahol a vasárnapi köves talaj után már megjelennek az első homokdűnék. A pilóták számára 457 km-es mért szakasz vár majd, 228 km-es összekötővel.