A Csíkszeredai Kerecsen Lovasíjász Egyesületet négyen képviselték a besenyszögi dr. Szántó Zoltán nemzetközi lovasíjász bíró által szervezett versenyen. A győztes Csiszér Ivett 237,46 pontot teljesített, Lőrincz Rómeó 156,04-et, Bakos Csongor 126,08-at, Lőrincz Virág pedig 125,97-et.
Lőrincz Rómeótól, a csíki lovasíjász klub vezetőjétől megtudtuk, hogy az első hazai versenyük július 2-án lesz.
A csíkszeredai Csiszér Ivett lovasíjász tavaly sporttörténelmet írt: megnyerte a magyarországi Kaposmérőn, a sportág bölcsőjében megrendezett világbajnokság női versenyszámát. Húsz év után először győzött vébén Magyarországon kívüli sportoló.
A 2023. július első napjaiban megrendezett 7. Lovasíjász világbajnokságra 16 ország 60 versenyzője nevezett. Az Eredeti Kassai rendszerben versenyző lovasíjászok legnagyobb megmérettetése Somogy vármegyében, a Kaposvárhoz közeli Kassai-völgyben, a világ legjobban felszerelt lovasíjász központjában volt, a modern kori lovasíjászat kialakulásának bölcsőjében zajlott.
A hungarikumnak számító lovasíjászat sportág és harcművészet, de Magyarországon már indult kezdeményezés arra, hogy olimpiai sportág legyen. Lényege, hogy egy mozgó ló hátáról íjjal kell célba lőni.
Csiszér Ivett a csíki jégkorong alapítójának, Vákár Lajosnak a dédunokája.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
Nyomtatott és online kiadványainak valamennyi munkatársától megválik a római katolikus egyház, amely átszervezéssel magyarázza a döntést. A Magyar Újságírók Romániai Egyesülete (MÚRE) méltánytalannak tartja az újságírókkal szembeni bánásmódot.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!