Meglepte Európa krémjét az udvarhelyi asztaliteniszes

Zátyi Tibor 2024. január 14., 20:46

Kiválóan kezdte 2024-es szereplését a székelyudvarhelyi Toró Dávid az ifjúsági asztalitenisz világkupán, a WTTYC első állomásán, Linzben az U13-asok között bronzérmet szerzett, míg az U15-ösök között főtáblára jutott, Európa-bajnoktól kapott ki.

Toró Dávid rendkívül jól szerepelt a világkupán Fotó: worldtabletennis.com/WTTYC Linz

A WTT Youth Contendter első állomásán, Linzben az U13-as román válogatott színeiben Toró Dávid kiválóan kezdett a TipsArenában, hiszen mindhárom mérkőzését megnyerve, szettet sem veszítve végzett csoportja első helyén – számolt be a válogatott edzője, György István.

Kiélezett mérkőzést hozott a nyolcaddöntő a spanyol Lois ellen, Dávid a harmadik szettben kissé megtorpant, de sikerült a negyedikben fejben maximálist teljesíteni és behúznia a mérkőzést. A negyeddöntőben a második kiemelt osztrák Fegerl következett, Dávid az első szettet követően folyamatosan felőrölte ellenfelét, ez pedig egy újabb 3–1-es győzelemhez vezetett.

Az elődöntőben a jelenlegi európai ranglistát vezető ír Sheridan ellen nem igazán kezdett jól Dávid, a kapkodó játék hamar előnybe hozta az ellenfelét. A harmadik szettet sikerült megfogni és belelendülni játékba, de a végén mégiscsak megingott a koncentráció és 3–1-es vereséget szenvedett,

így egy bronzéremmel kezdte a nemzetközi szezont.

Toró Dávid az U15-ös korosztály egyéni megmérettetésében is elindult, és itt sem vallott szégyent, hiszen a csoportjából továbbjutott (luxemburgi ellenfelétől kikapott, cseh ellenfelét legyőzte), így nagy meglepetésre a nagyobbak között is a főtáblán folytatta a szereplését. Török ellenfelét nagyszerű játékkal legyőzve teljesítette az első fordulót, ám a legjobb 32 között az Európa-bajnok olasz Trevisan megállította.

Vegyespárosban Stoian Alexandra oldalán az U15-ös korosztályban szerepelt Toró Dávid, a duó pedig a magyar páros elleni magabiztos győzelemmel jutott a legjobb 32 közé. A nyolcaddöntőbe jutásért egy spanyol-lengyel páros következett, akik ellen nagyszerű játékkal sikerült fordítani, és már a legjobb tizenhat között voltak. Végletekig kiélezett meccs következett a horvát-japán párossal szemben,

a döntő szetteben az ellenfél élesebb volt és így búcsúztatta a romániai duót, amely így az előkelő 9. helyen végzett.

A román küldöttség összesen négy érmet szerzett, Toró Dávid harmadik helyen mellett Maria Stoian is a dobogó legalsó fokára állhatott fel a női U13-as korosztálybasn, a Robert Istrate/Andreea Băiașu vegyespáros ezüstérmet szerzett az U15-ös korcsoprotban, míg a Horia Ursuț/Alesia Sferlea U19-es korosztályú vegyespáros bronzérmes lett.

U13-as korosztály, csoportkör
Toró Dávid–Ryan Goodier (brit) 3–0 (11–4, 11–6, 13–11)
Toró Dávid–Stefan Bonchev (ír) 3–0 (11–8, 11–2, 11–8)
Toró Dávid–Jan Slavec (olasz) 3–0 (11–2, 11–6, 12–10)

Nyolccaddöntő: Toró Dávid–Mateo Lois (spanyol) 3–1 (13–11, 11–6, 8–11, 12–10)
Negyeddöntő: Toró Dávid–Louis Fegerl (osztrák) 3–1 (9–11, 13–11, 11–6, 11–9)
Elődöntő: Toró Dávid–Peadar Sheridan (ír) 1–3 (6–11, 5–11, 11–7, 5–11)

U15-ös korosztály, csoportkör
Toró Dávid–Aaron Tamino Sahr (luxemburgi) 1–3 (6–11, 6–11, 11–8, 6–11)
Toró Dávid–Lukas Lebeda (cseh) 3–0 (11–6, 11–8, 11–9)
Legjobb 64: Toró Dávid–Kuzey Gundogdu (török) 3–1 (9–11, 12–10, 11–7, 11–7)
Legjobb 32: Toró Dávid–Francesco Trevisan (olasz) 0–3 (5–11, 2–11, 3–11)

U15-ös korosztály, vegyespáros
Legjobb 64: Toró/Stoian–Gilicz/Péntek (magyar) 3–0 (11–7, 11–7, 11–4)
Legjobb 32: Toró/Stoian–Lois/Bartosko (spanyol, lengyel) 3–1 (9–11, 14–12, 11–8, 11–4)
Legjobb 16: Toró/Stoian–Okada/Vukovac (japán, horvát) 2–3 (13–11, 6–11, 8–11, 11–7, 2–11)