Vasárnap délután hazai környezetben, a városi sportcsarnokban a férfi asztalitenisz Szuperliga nyolcadik fordulójának mérkőzésén a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK az újonc CSM Focșanit látta vendégül. A két fél az odavágók során is szoros párharcot hozott össze, akkor a székelyföldiek 3–2-re diadalmaskodtak.
Nem indult jól az első találkozó a házigazdák számára, György Szilárd az első játszmában 7–7-es állásnál a földön maradt, bokáját fájtatta. Ez annyira megzavarta, hogy innen pontot sem tudott szerezni. A második szett is viszonylag simán lett Paul Mladiné.
Ádáz küzdelemben innen kapaszkodott fel az udvarhelyi asztaliteniszező, úgy, hogy jó pár meccslabdát hárítva kétszer 14–12-re nyert. A mindent eldöntő, ötödik játszma 5–0-al kezdte Szilárd, és bár nem volt sétagalopp, de nagy fordítással hozta az első pontot együttesének.
Sebastian Loso gyorsan megnyerte az első szettjét Andrei Tomică ellen, aki válaszképp először kiegyenlített, hogy aztán 7–10-ről zsinórban öt pontot begyűjtve már a vezetést is megszerezte. Az ISK-SZAK svéd idegenlégiósa is a mindent eldöntő játszmában kaparintotta meg a győzelmet, így majdnem két óra játékot követően 2–0 volt az összesített állás.
Hasonlóképp alakult Tamás Szabolcs párharca Matei Dumitrescu ellen. Vagyis, döntő szettben dőlt el. De ebben az esetben a vendégek játékosa örvendhetett a legvégén, így szépítettek.
Az ötszettes mérkőzések során a Loso–Mladin összecsapás szakította meg, utóbbi 3–0-ra nyert, egyenlített a CSM Focșani.
Rövidre fogta a mindent eldöntő csata elejét György Szilárd, villámgyorsan 2–0 lett javára. A harmadik szettben Tomică 9–0-ra vezetett, zsinórban hét ponttal zárkózott az ISK-SZAK asztaliteniszezője, de a bravúr nem jött össze neki. Szilárd a negyedik játszmában nyert, így csapata 3–2-re diadalmaskodott.
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK mérlege hét győzelemmel és egy vereség. Az már biztos, hogy az idény végén legalább a második helyen zárja a Szuperligát. Akár a bajnoki cím is meglehet, ezért viszont a következő játéknapon le kell győzniük a címvédőt.
Ritkán hallott keménységgel kritizálta a román válogatott játékosait Bölöni László, aki szerint a keret teljesítménye messze elmarad attól, ami ebben a selejtezősorozatban reálisan tőlük elvárható lenne.
Megszűnik a Gloria Buzău, amely tavaly még a Szuperligában vitézkedett: a klubot a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága minden hazai sorozatból kizárta. A döntés visszavonhatatlan, az együttes története ezzel lezárult.
Nagyszabású adóellenőrzést indít az ANAF, amely több mint ötszáz nagy adózót érint különböző gazdasági ágazatokból.
Részben a magyarellenesség visszaszorítása érdekében alkalmaz oktató célzatú „önbüntetést” a Román Labdarúgó-szövetség.
Évről évre nagyobb érdeklődés övezi a Márton-napi lámpás felvonulást Kalotaszegen, melynek hagyományát a térségben előbb Körösfőn, majd 2023-tól Bánffyhunyadon teremtették meg, bevonva Kolozs és Szilágy megyei óvodákat.
Online zajlik majd a gyógyszerek felírása és kiváltása, a páciensek pedig minden egészségügyi adatukhoz hozzáférnek. Továbbá: az adóhatóság rászáll az esküvőszervezőkre, egy férfi pedig az utcán ölte meg volt élettársát, három gyermekének anyját.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!