Megkínlódott, de az ezüstérem már ott van az ISK-SZAK nyakában

Józsa Csongor 2023. február 26., 20:42

Ötszettes mérkőzések, a mindent eldöntő párharcig eljutó találkozón nyert a székelyudvarhelyi asztalitenisz-csapat az újoncokkal szemben. Sikerével nagyot lépett előre.

György Szilárd két ponttal járul hozza a sikerhez Fotó: Erdély Bálint Előd

Vasárnap délután hazai környezetben, a városi sportcsarnokban a férfi asztalitenisz Szuperliga nyolcadik fordulójának mérkőzésén a Székelyudvarhelyi ISK-SZAK az újonc CSM Focșanit látta vendégül. A két fél az odavágók során is szoros párharcot hozott össze, akkor a székelyföldiek 3–2-re diadalmaskodtak.

Nem indult jól az első találkozó a házigazdák számára, György Szilárd az első játszmában 7–7-es állásnál a földön maradt, bokáját fájtatta. Ez annyira megzavarta, hogy innen pontot sem tudott szerezni. A második szett is viszonylag simán lett Paul Mladiné.

Ádáz küzdelemben innen kapaszkodott fel az udvarhelyi asztaliteniszező, úgy, hogy jó pár meccslabdát hárítva kétszer 14–12-re nyert. A mindent eldöntő, ötödik játszma 5–0-al kezdte Szilárd, és bár nem volt sétagalopp, de nagy fordítással hozta az első pontot együttesének.

Sebastian Loso gyorsan megnyerte az első szettjét Andrei Tomică ellen, aki válaszképp először kiegyenlített, hogy aztán 7–10-ről zsinórban öt pontot begyűjtve már a vezetést is megszerezte. Az ISK-SZAK svéd idegenlégiósa is a mindent eldöntő játszmában kaparintotta meg a győzelmet, így majdnem két óra játékot követően 2–0 volt az összesített állás.

Hasonlóképp alakult Tamás Szabolcs párharca Matei Dumitrescu ellen. Vagyis, döntő szettben dőlt el. De ebben az esetben a vendégek játékosa örvendhetett a legvégén, így szépítettek.

Az ötszettes mérkőzések során a Loso–Mladin összecsapás szakította meg, utóbbi 3–0-ra nyert, egyenlített a CSM Focșani.

Rövidre fogta a mindent eldöntő csata elejét György Szilárd, villámgyorsan 2–0 lett javára. A harmadik szettben Tomică 9–0-ra vezetett, zsinórban hét ponttal zárkózott az ISK-SZAK asztaliteniszezője, de a bravúr nem jött össze neki. Szilárd a negyedik játszmában nyert, így csapata 3–2-re diadalmaskodott.

A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK mérlege hét győzelemmel és egy vereség. Az már biztos, hogy az idény végén legalább a második helyen zárja a Szuperligát. Akár a bajnoki cím is meglehet, ezért viszont a következő játéknapon le kell győzniük a címvédőt.