A mérkőzést a focșani-i sportcsarnokban a helyszínről követtük végig, ahol nagyjából százan voltak kíváncsiak az összecsapásra. A meccset Sebastion Loso indította, a moldovai Ni Igor volt az ellenfele, és három könnyed szettben hozta is a kötelezőt a svéd játékos. György Szilárd következett, ám ellenfele, Andrei Tomică kiváló formát mutatott és mindhárom szettben szoros csatában alulmaradt az udvarhelyi játékos.
Tamás Szabolcs állt az asztalhoz a harmadik párban, Matei Dumitrescu volt az ellenfele, akivel hatalmasat harcolt, 0–2-es állásból állt talpra és az utolsó szettet magabiztosan, 11–4-re húzta be. Loso jött ismét a sorban, Tomică volt az ellenfele. A svéd az elején két ponttal ellépett, de Tomică újítani tudott, fordított, és az utolsó csatába tolta az összecsapást. Az ötödik szettben ellépett a házigazda, Loso négy meccslabdát hárítva egyenlített 10-nél. Ezután újabb négy meccslabdát érvénytelenített, de az utolsót már nem tudta, így Focșani összesítésben egyenlített.
Meglepetésre a hazaiak negyedik játékosukat, Andrei Bârlant állították asztalhoz György Szilárd ellen, ez a csata döntötte el a mérkőzést. Az udvarhelyi asztaliteniszező rendkívül fegyelmezetten játszott, az első két szettet simán hozta. A harmadikban három ponttal ellépett Bârlan, de Szilárd hatnál egyenlített és átvette a vezetést, két meccslabdája volt, amelyből a másodikat behúzta, így megnyerte a meccset csapatának.
Az ISK-SZAK jövő héten játssza első hazai mérkőzését, október 25-én, kedden a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC-et fogadja.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
„Sok hiba, bűn és árulás történt, sok sunyi, pénzéhes potyautas utazott velünk” – írta Kocsis Máté, a Fidesz leköszönő frakcióvezetője vasárnap a Facebookon a Tisza Párt kétharmados győzelmét hozó választási eredmény okait elemző posztjában.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!