Klosz Péter edzőként, nemzetközi bíróként, versenyszervezőként és sportvezetőként is elismert, nagyra becsült szakember volt.
Az ő nevéhez fűződik a marosvásárhelyi és a romániai triatlonsport fellendítése, előbb főtitkárként, majd a Román Triatlon-szövetség elnökeként dolgozott.
Egyik legnagyobb megvalósítása az idén nyáron Marosvásárhelyen megszervezett multisport triatlon Európa-bajnokság, amelyre 41 ország képviseletében több mint 3000 versenyző érkezett Erdélybe.
Románia 2020. februárjában Téli Triatlon Európa-bajnokságot rendez Cheile Grădiştei-en. Ez is többek között az ő érdeme.
Hiába vezetett a hajrában a Sepsi OSK, a hosszabbításban megítélt büntetővel egyenlített a Voluntari, így 1–1-es döntetlen született a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hétközi, 4. fordulójában.
Továbbra is rendkívül kiélezett a jégkorong Erste Liga döntője, a harmadik mérkőzésen is hosszabbításra volt a szükség a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona között. A fordulatos csatából a címvédő jött ki győztesen és átvette a vezetést összesítésben.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.
„Soha nem táncoltam a néped sírjain” – így reagált a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a Magyar Péter által megfogalmazott vádakra.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!