A sportágban az olimpia évében csak az ötkarikás programban nem szereplő súlycsoportok számára szoktak vb-t tartani, de mivel a tokiói játékokat a koronavírus-járvány miatt jövő nyárra halasztották, az UWW július elején bejelentette, hogy idén megrendezi a teljes vb-t Belgrádban.
A nemzetközi szövetség hétfői közleménye szerint a nemzeti szövetségek több mint 70 százaléka jelezte, hogy indítja versenyzőit a szerb fővárosban, ezért került sor a végrehajtó bizottság részéről a megerősítésre. A nemzetközi szövetségnél legközelebb november 6-án tárgyalnak az esemény lebonyolításának esetleges változásairól a világjárvány függvényében.
„Óvatosan optimisták vagyunk a birkózás decemberi visszatérésével kapcsolatban. A sportolók, az edzők és a közreműködők biztonsága a legfontosabb, és mindent megteszünk annak érdekében, hogy ezt Belgrádban is biztosítsuk” – mondta Nenad Lalovic, az UWW elnöke.
Az október 19–25-re halasztott szkopjei junior Európa-bajnokságot törölték, miután a nemzeti szövetségek visszajelzései alapján nagyon kevesen indultak volna.
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Búcsút intett a világbajnokságnak a román labdarúgó-válogatott, miután elveszítette a Törökország elleni párharcot a pótselejtezőben. A mérkőzést követően nagy volt a csalódottság a trikolóroknál, a szövetségi kapitány felelőssé tette az egyik játékosát.
Tűz ütött ki egy raktárban Szentegyházán, az egykori vasgyár területén. Az épületben pelettet és brikettet gyártottak. A helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók.
RO-Alert üzenetben kaphatnak telefonos riasztásokat a román állampolgárok akkor, amikor az energiafogyasztásuk eléri a szerződésben meghatározott határérték 80 százalékát.
Március 18-án lezárult a levélszavazáshoz szükséges regisztráció azoknak a magyar állampolgároknak, akik nem rendelkeznek magyarországi lakóhellyel. A további teendőket Grezsa Csabával, Magyarország kolozsvári főkonzuljával jártuk körül.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!