Az elutazás előtti napon fújta le a Román Asztalitenisz-szövetség a férfi Szuperliga őszi tornáját. A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK nagyon készült erre, ez egyben egy remek alkalom lett volna, hogy a nemzetközi szereplés előtt hivatalos összecsapásokon szerepeljenek.
„Nincs lefújva a bajnokság, ismerve a szövetség versenybizottságát, bármelyik pillanatban dönthet úgy, hogy két hét múlva ismét kiírja. Ennek tudatában természetes, hogy nem álltunk le az edzésekkel, folyamatosan szinten tartjuk magunkat.
– mondta el megkeresésünkre György István, a székelyudvarhelyi klub vezetője, edzője.
Az Európai Asztalitenisz-szövetség (ETTU) egy hónappal ezelőtt küldött értesítést a részt vevő csapatoknak, ismertette az akkori járványhelyzetet, majd arra kérte az együtteseket, hogy jelezzék, tartják-e azon elhatározásukat, hogy a pandémia alatt is szerepelnek a második számú európai kupában.
„A héten kapta meg klubunk az összegzést. Mi jeleztük, továbbra is fenntartjuk, hogy házigazdák leszünk, a három ellenfelünk közül egyik sem lépett vissza, így jelen állás szerint december 11–13. között a városi sportcsarnok ad otthont az A csoport küzdelmeinek” – tette hozzá.
Az ukrán Fortune Kijev, a horvát Libertas Marinkolor és a portugál GDD Toledos érkezik Székelyudvarhelyre, körmérkőzést játszanak, a kvartettből az első kettő jut a következő körbe.
A jelen állás szerint mindhárom ellenfél olyan zónából jön, amelyből 72 órát tartózkodhatnak karanténkötelezettség nélkül Romániában – ezalatt pedig letudják a párharcokat. A tornát „buborékban” rendezik a városi sportcsarnokban, nézők nélkül.
„A szervezést már akkor elkezdtük, amikor megtudtuk, hogy mi leszünk a házigazdák. Persze sok minden változott, akkori elképzelésünkben úgy volt, hogy sok sportszerető előtt játszhatunk. Most már látjuk, hogy ez szinte lehetetlen, de folynak az egyeztetések, mindenképp élőben közvetítjük a mérkőzéseket” – fejtette ki György.
A Székelyudvarhelyi ISK-SZAK felnőtt együttese zavartalanul tarthatja jelenleg az edzéseket, amennyiben az élvonal találkozóit nem ütemezik be, akkor tervben van, hogy edzőtáborokat tartson más szuperligás csapatokkal.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Autóval hajtott egy helsinki luxusüzlet kirakatába egy román bűnbanda, majd 580 000 eurós zsákmánnyal menekült. Az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztással indul a jövő hét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!