Megalázó kudarccal vett búcsút Európától a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2024. augusztus 29., 22:33 utolsó módosítás: 2024. augusztus 29., 22:36

Lemaradt a labdarúgó Konferencia Liga csoportköréről a Kolozsvári CFR, mivel a play-off kör visszavágóján 3–0-s vereségbe szaladt bele a ciprusi Páfosz otthonában.

Nem tudták megőrizni a minimális előnyt Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

Minimális előnnyel várta a csütörtök esti ciprusi összecsapást a kolozsvári együttes, miután egy héttel ezelőtt hazai pályán több, mint egy félidőt emberhátrányban játszva 1–0-ra győzött.

Határozottabban kezdett a házigazda, amely az elején két nagy helyzetet is kihagyott, míg a kolozsváriak Camora távoli lövésével veszélyezettek.

Aztán az első félidő közepén túl rövidzárlat keletkezett a CFR védelmében, a Páfosz pedig ezt kihasználva három perc alatt két gólt is szerzett:

előbb Keita rossz passzát követően találtak be, majd szabadrúgás után lőttek a hálóba.

A szünet előtt megvolt a lehetősége a szépítésre Dan Petrescu csapatának, azonban Bîrligea lövését hárította a ciprusi kapus.

Térfélcsere után még nehezebb helyzetbe hozta magát a CFR,

Boben szabálytalansága miatt ugyanis a Páfosz büntetőhöz jutott, ebből pedig gyorsan háromra növelték a különbséget.

Az újabb bekapott gól megfogta a vendég együttest, amely teljesen tehetetlen volt támadásban, és a végéig egyetlen komoly helyzetet sem tudott kialakítani, mindössze Kamara jelentett némi veszélyt, de blokkolták a lövését.

Az eredmény már nem változott, a Kolozsvári CFR tavalyhoz hasonlóan idén sem jutott be a harmadik számú európai kupasorozat csoportkörébe.