Minimális előnnyel várta a csütörtök esti ciprusi összecsapást a kolozsvári együttes, miután egy héttel ezelőtt hazai pályán több, mint egy félidőt emberhátrányban játszva 1–0-ra győzött.
Határozottabban kezdett a házigazda, amely az elején két nagy helyzetet is kihagyott, míg a kolozsváriak Camora távoli lövésével veszélyezettek.
Aztán az első félidő közepén túl rövidzárlat keletkezett a CFR védelmében, a Páfosz pedig ezt kihasználva három perc alatt két gólt is szerzett:
előbb Keita rossz passzát követően találtak be, majd szabadrúgás után lőttek a hálóba.
A szünet előtt megvolt a lehetősége a szépítésre Dan Petrescu csapatának, azonban Bîrligea lövését hárította a ciprusi kapus.
Térfélcsere után még nehezebb helyzetbe hozta magát a CFR,
Boben szabálytalansága miatt ugyanis a Páfosz büntetőhöz jutott, ebből pedig gyorsan háromra növelték a különbséget.
Az újabb bekapott gól megfogta a vendég együttest, amely teljesen tehetetlen volt támadásban, és a végéig egyetlen komoly helyzetet sem tudott kialakítani, mindössze Kamara jelentett némi veszélyt, de blokkolták a lövését.
Az eredmény már nem változott, a Kolozsvári CFR tavalyhoz hasonlóan idén sem jutott be a harmadik számú európai kupasorozat csoportkörébe.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Szezonkezdetnek teljesen vállalható, iramos mérkőzést vívott kedden este a Gyergyói Hoki Klub és a Sapientia U23. Az edzőmeccset a várakozások szerint a piros-fehérek nyerték, de az egyetemisták sem lehetnek elégedetlenek.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Kiértékelték a szervezők a vasárnap este befejeződött 17. Kolozsvári Magyar Napokat: az augusztus 16-23. között megszervezett, Tárt kapukkal jelmondatú rendezvénysorozat látogatottsága újabb rekordot döntött.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!