Egy ideig még biztosan zárt kapuk mögött zajlanak a sportesemények Romániában, úgy tűnik, a járványhelyzet miatt újabb hónapokat kell várni, amíg a szurkolók visszatérhetnek a lelátóra. A sportrajongókat foglalkoztató lényeges kérdésről Novák Károly Eduárd hétfőn a bukaresti sportcsarnokban nyilatkozott az újságíróknak.
Az ifjúsági és sportminiszter szavai szerint két-három hónap múlva jöhet szóba a stadionok újranyitása, akkor is csak részlegesen, a hatóságok pedig a többi európai állam intézkedéseit is figyelembe véve hoznak majd döntést.
Vegyük lépésről lépésre a dolgokat. Jelenleg azzal küszködünk, hogy a PCR-tesztről áttérjünk az antigénvizsgálatra, hogy könnyítsünk a sportszervezetek és szövetségek költségvetésén. Attól függően, hogyan alakul a világjárvány, lehetőleg két-három hónap múlva a nézők egy része visszatérhet a stadionokba” – vázolta fel a terveket Novák Eduárd.
Novák elégedetten nyilatkozott az általa irányított minisztérium költségvetéséről, mint mondta a finanszírozás elosztásnál több fontos kritériumot is felállítottak, a sportági szövetségek pedig a sportteljesítmények alapján kapják majd a támogatást.
A székelyföldi paralimpikon úgy fogalmazott, szeretné, ha a jelenlegi évtől mindegyik szövetség egyensúlyba kerülne, és mindegyik sport tudná, hol a helye, akik pedig nagyobb költségvetésre vágynak, azoktól szakszerű munkát vár el.
Ami pedig az infrakstruktúra fejlesztését illeti, az erre vonatkozó országos projektben néhány sportág elsőbbséget fog élvezni. A miniszter egyszersmind azt szeretné, ha az újonnan megépített létesítmények hosszú távon is fenntarthatóak lennének.
Novák Károly Eduárd március elseje alkalmából hétfőn virágokkal lepte meg a Bukaresti CSM női kézilabdacsapatának játékosait, valamint a nemzeti tornászválogatott női sportolóit. A fővárosi sportcsarnokban többek között Gabriela Szabó visszavonult olimpia bajnok atlétával, a CSM vezetőjével is találkozott.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Végleges döntést hozott a lausanne-i Nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) Cosmin Matei doppingügyében. A Sepsi OSK csapatkapitányát kilenc hónapra eltiltották, amelyből egy hónapot már letöltött.
Lassan kezd visszaállni a rend a csíkszeredai Fürdő utcában, ahol kedden este egy ittas, jogosítvány nélküli sofőr autója csapódott egy családi házba. Az ablakot már sikerült helyreállítani, a fal sérült részét azonban még ki kell bontani.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
Életveszélyes fenyegetést kapott egy magyarországi előadó, ezért lemondta székelyföldi koncertjét. A botrány túlmutat Majkán, és a magyar közélet nagyon aggasztó állapotairól árulkodik.
A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!