Hirdetés

Még nehezebb a Dakar Rali idei kiadása Gyenes Maninak

Gyenes Emánuel 15. alkalommal vesz részt a Dakar Ralin
Fotó: Facebook/Emanuel Gyenes - Mani

2025. január 03., 13:31

A szatmárnémeti Gyenes Emánuel 15. alkalommal vesz részt a Dakar Ralin, a világ leghosszabb és legkeményebb motorsport versenyén, amelyet január 3. és 17. között rendeznek Szaúd-Arábiában.

2025. január 03., 13:31

A minden tekintetben embert próbáló, közel 8000 kilométer össztávú viadalon több mint 5000 kilométernyi gyorsasági szakasz vár az indulókra. Az idei Dakaron 14 nap alatt 12 etapot, plusz a pénteki nyitó prológot kell teljesítenie a mezőnynek, és a tavalyi eseményhez hasonlóan ezúttal is rendeznek 48 órás megmérettetést.

Gyenes Emánuel a verseny 47. kiadásán a technikai támogatás nélküli kategóriában indul. Mani visszatér az Original by Motul ranglistájára, miután az előző néhány kiíráson nem engedték neki, hogy pontot szerezzen a 2020-as győzelme és a 2021-es dobogós helyezése miatt.

Hirdetés

„Örülök, hogy 15. alkalommal indulhatok a Dakar Ralin, és nagyon fontos, hogy a legújabb KTM 450 Rally Replica áll rendelkezésemre, amelyet a privát versenyzők számára gyártottak.

A szervezők egy nehezebb kiadást ígérnek, mint a 2024-es volt, és az, hogy a 48 órás szakasz több mint 900 kilométer hosszú lesz a rali első napjaiban, elég gyorsan kifáraszt majd minket.

Ez egy hosszú rali, 12 szakaszból és egy prológból áll, ezért jól kell gazdálkodnom az erőmmel, különösen figyelembe véve, hogy a technikai támogatás nélküli kategóriában korlátozott számú gumiabroncs áll rendelkezésünkre.

2025-ben ismét pontokat szerezhetek az Original by Motul kategória ranglistáján, és remélem, hogy jó pozícióban érhetem el a célvonalat” – nyilatkozta az Agerpresnek Gyenes Emánuel.

Az idei Dakar Rali pénteken reggel a prológgal kezdődött, majd szombattól hétfőig Bisa környékén zajlik a verseny. Kedden elhagyják a résztvevők a kiinduló települést és körbejárják a szaúdi sivatagot, pihenőnapjuk január 10. lesz, majd január 17-én érnek célba Subájtahban.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Dráma és hóvihar: az utolsó labdaérintéséből szerzett győztes gólt a Sepsi OSK

Zord időjárás közepette lépett pályára a Sepsi OSK szombaton a Bukaresti Dinamo SK vendégeként a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójában. A hóvihar sem állította meg a háromszékieket, a mindent eldöntő gólt pedig az utolsó pillanatban szerezték meg.

A Sepsi OSK meccse a Dinamo SK ellen inkább hasonlít a hófocira, mint egy bajnokira (videóval)

A pálya egészét hó borítja, a látási viszonyok sem a legjobbak a szombat déli összecsapáson a labdarúgó 2. Ligában.

Székelyhon

Filmekbe illő autós üldözés zajlott szombat éjjel Csíkszeredában

Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.

`
Krónika

Meddig terjedt a hatalma a Securitate Kovászna megyei parancsnokának? – 2. rész

Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul szobor melletti robbantás után mentették fel.

Krónika

Mit tudott a Securitate a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor felrobbantásáról?

Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel. Háromrészes interjú Aulich Lajos aradi vértanú testvérének ükunokájával.

Főtér

Kórházba került két közalkalmazott és a postás, miután összeverekedtek a polgármester szülinapi buliját követő after partyn

Hiába mérséklődött az infláció, tovább emelkednek az árak. Online kihívás miatt gyújtott fel egy autót egy 15 éves brassói tinédzser.

Ez is érdekelheti

Ennél jobban nem is sikerülhetett volna a Góbék szezonkezdete

Kimagasló teljesítménnyel kezdték az új szezont a Góbék Teqball Team sportolói, két tornán hat aranyérmet szereztek. A kanadai és a székelyudvarhelyi verseny után Ilyés Szabolcs klubvezetőt az eddigi tapasztalatokról és a következő kihívásokról kérdeztük.

Képernyőn az FK Csíkszereda hazai bajnokija – a hétfői sportműsor

Fontos hazai bajnoki vár Ilyés Róbert legénységére a Szuperliga 28. fordulójában, míg a magyar élvonalban MTK–Ferencváros örökrangadót rendeznek. A kínálatban szerepel még tenisz, sznúker és a kézilabda Magyar Kupa elődöntőjének sorsolása is.

Mindhárom trófeát itthon tartották a Góbék Teqball Team sportolói

Újabb kiváló teljesítménnyel rukkoltak elő hazai közönség előtt a Góbék Teqball Team sportolói, akik mind a három trófeát elhódították a Székelyudvarhelyen rendezett hétvégi nemzetközi tornán.

Képernyőn a Marosvásárhelyi ASA és az FK Csíkszereda női csapatának idegenbeli bajnokija

Idegenben játssza idei első tétmérkőzését a labadrúgó 2. Ligában a Marosvásárhelyi ASA, vasárnap kora délután a Nagyváradi Bihar FC vendége lesz, míg az FK Csíkszereda női csapata Kolozsváron kezdi a felsőházi rájátszást. Késő este lezárul a téli olimpia.

Nagyon sok focimeccs, kézilabda, tenisz és téli olimpia – a szombati sportműsor

Mérkőzéseket játszanak a román labdarúgó élvonalban és a másodosztályban is. Európai topligák, női kézilabda Bajnokok Ligája, teniszdöntők. Az utolsó előtti nap az olimpián.

A közép- és hosszútávfutó Kozi, a siklódi medvék réme

A szovátai Kozomos Lajos (Kozi) már kisgyerekként megszerette a szaladást, azon belül az atlétikát, viszont csak tíz éve tért át versenyszerűen a közép- és hosszútávokra.

Elődöntőt játszik a Sepsi-SIC, nagyüzem a sportpályákon – a pénteki sportműsor

Fontos megmérettetés vár a Sepsi-SIC-re a női kosárlabda Román Kupa elődöntőjében, miközben a topligákban és a téli olimpián is felpörögnek az események. A pénteki kínálatban szerepel még kerékpár, tenisz, sznúker és jégkorong is.

Újra hazai közönség előtt játszanak a tornagyőzelemért a Góbék teqballosai

Alig két és fél hónappal a december eleji világbajnokság után újabb nemzetközi tornát rendeznek Székelyudvarhelyen, ezen a hétvégén a házigazda Góbék Teqball Team sportolói három kategóriában küzdenek az érmekért.

Folytatódik a másodosztályú bajnokság, idegenben a Ferencváros az Európa Ligában

A téli szünet lejártával csütörtökön az idei első mérkőzést játsszák a labdarúgó 2. Ligában, a Ferencváros idegenben kezdi a Ludogorec elleni párharcot az Európa Liga rájátszásában. Tovább dübörög a téli olimpia, megismerjük a női hokibajnokot.

Gyerekeknek és felnőtteknek is új mozgási lehetőségeket kínál a Godako

Új, rendszeres mozgásprogramokat indított az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub. Gyerekeket és a felnőtteket is várnak a foglalkozásokra a gyergyószentmiklósi sportközpontba.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!