Csütörtökön Ana Bogdan kikapott, délután szinte azonos időben két román teniszezőnő diadalmaskodott a francia nyílt teniszbajnokság második körében.
Patricia Țig imponáló játékkal valósággal lesöpörte a pályáról az amerikai McHale-t. Irina Bara meccse is jól indult a belga ellenfelével szemben, az első szettet követően Uytvanck-nek egészségügyi problémái adódtak, így feladta a csatát.
Țig a Rybakina–Ferro párharc győztesével, míg Bara az amerikai Keninnel mérkőzik a 3. körben.
A magyarországi politikai fordulat hírére a Sepsi OSK és FK Csíkszereda vezetői tiszta vizet öntöttek a pohárba klubjaik jövőjét illetően. A klubvezetők a stabilitásra hivatkozva igyekeznek megnyugtatni a szurkolókat.
Továbbra is rendkívül kiélezett a jégkorong Erste Liga döntője, a harmadik mérkőzésen is hosszabbításra volt a szükség a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona között. A fordulatos csatából a címvédő jött ki győztesen és átvette a vezetést összesítésben.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.
Meg kell várni, hogy mi a viszonya az új magyar kormánynak a határon túli magyarokhoz, milyen nemzetpolitikája van, nekünk ahhoz kell viszonyulnunk – jelentette ki a Krónikának Kelemen Hunor.
Azt a Daciát, amely már 1999 óta nem a sajátja, hanem a Renault-csoporté, amely egyre inkább külföldi gyártósorokban gondolkodik.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!