A felkészülési időszak második barátságos megmérettetésén vett részt a Medicina fiatal csapata, amely ezúttal sokkal jobb teljesítményt nyújtott, mint korábban a kolozsvári tornán, ahol mindhárom meccsét elveszítette és utolsó lett.
A Lugos Kupán szintén három mérkőzést játszottak Predrag Zukovic és Bokor István edzők tanítványai, akik remekül kezdtek, hiszen az első két napon győzelmeket szereztek, miután 3–1 arányban felülmúlták a magyarországi Fatum Nyíregyházát és öt szettben nyertek a szerb ZOK Klek ellen. Utóbbi az eredetileg meghívott, szintén szerb Tempo Mitrovicát helyettesítette, amely visszamondta a részvételt.
Jött a záró nap, amikor a Medicina négy játszmában kikapott a házigazda Lugosi VSK-tól, ez a vereség pedig döntőnek bizonyult a csapat helyezése szempontjából.
A kiegyenlített tornán ugyanis szoros eredmények születtek. Az első három helyezett két nyertes és egy vesztes meccsel rendelkezett, és a szettkülönbség döntött a végső győztes ZOK Klek javára (8–7), megelőzve az egy játékrésszel kevesebbet nyert Medicinát (7–6) és a Lugosi VSK-t (7–7), míg a Fatum Nyíregyháza csak egy győzelemmel utolsóként zárt.
A marosvásárhelyi együttes számára csütörtöktől szombatig következik az immár 12. kiírásához érkezett Erdély Kupa felkészülési torna a Pongrácz Antal-csarnokban, ahol a Medicina első és második számú csapatai mellett a Kolozsvári U és a Lugosi VSK lesznek a másik résztvevők.
A körmérkőzéses rendszerben zajló torna csütörtökön 16.30-tól kezdődik a Medicina II.–Kolozsvári U találkozóval, majd 18.30-tól következik a Medicina és a Lugosi VSK párharca. Pénteken Lugosi CSM–Medicina II. (16.30) és Kolozsvári U–Medicina (18.30) mérkőzéseket rendeznek, majd a szombati zárónapon 10.30-tól Lugos Kolozsvárral játszik, 12 órától pedig a Medicina két csapata mérkőzik meg.

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Újabb meghatározó játékosát veszítette el a Gyergyói Hoki Klub a nyári átigazolási időszakban. Öt sikeres idény után távozik a csapattól Matias Haaranen, a finn származású román válogatott hátvéd a rivális Brassói Coronához szerződött.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Augusztus 1-jén délután a gázolaj literenkénti ára már 11 lejhez közelített, miután néhány nappal korábban átlépte a 10,5 lejes határt.
Továbbá: megfeneklett egy svájci kirándulóhajó a Dunán, mert elillant alóla a víz. És egy bírónő jogtalanul próbált elcsípni egy legfelsőbb bírósági posztot, aztán mikor rajtakapták, elpárolgott.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!