Nagyszombaton léptek szorítóba a fiatal sportolók, a cél az volt, hogy mindenki új tapasztalatokkal gazdagodjon. Az eseményen ott volt Gyergyószentmiklósból az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub, illetve őket képviselték a barótiak és a sepsiszentgyörgyiek is, Csíkszeredából három együttes is érkezett, részt vett a Marosvásárhelyi VSK, a Bodoki Nomad Spirit, de jöttek sportolók Székelyudvarhelyről, illetve Magyarországról is.
Több csapatban is voltak olyan résztvevők, akik életük első meccsét játszották. Csíki Károly szervező elmondta, hogy próbáltak úgy kialakítani a párosításokat, hogy mindenkinek megfelelő legyen.
Meghallgattuk a román és magyar himnuszt, valamint voltak táncosok is, akik szórakoztatták a nézőket a meccsek között” – árulta el Csíki Károly a Székely Sportnak.
A barótiak edzője ugyanakkor hozzátette azt is, hogy a tavalyhoz képest ezúttal több problémába ütköztek, ami jelentősen megnehezítette a dolgukat a szervezésben.
Összességében viszont elmondhatom, hogy egy nagyon jó napon vagyunk túl, mindenki gazdagodott valamivel, nekünk pedig ez volt a célunk, megérte a rengeteg munkát belefektetni” – mondta el Csíki Károly, a barótiak felkészítője.
A gyergyóiaknál a leigazolt sportolók hozták a kötelezőt. Döntő fölénnyel nyerte a mérkőzését Csiki Róbert, Mailát András, Búzás Róbert, Sinka Botond, és Tallósi Tímea. Ugyanakkor pontozásos győzelmet aratott Szőcs Karád, Bogyor Dávid és Csiki Máté. Bemutató mérkőzéseket vívott Bakos Brigitta, Srof Kevin és Szőcs Zalán.
Tankó Olivér és Csillag Szabolcs először mutatták meg magukat a ringben, ez volt az első próbatétel számukra, az edzői sarok nem engedte végig a mérkőzést.
Ami a VSK Csíkszeredát illeti, Todor Loránd tanítványai kiválóan teljesítettek. Gábor Kristóf (54 kg, U14), Szőcs Bence (51 kg, U18), Gábor Kristóf (54kg, U14), Szőcs Bence (51kg, U18), Gábor Márk (60kg, U18), Bartók Zsolt (71kg, U22), Tanco Stefan (32kg, U12), Antal Gyöngyvér (42kg, U14), Tankó Máté (66 kg, U16) és Tanco Andrei (54kg, U14) egyaránt aranyéremmel térhetett haza, míg Boboc Teodor (57 kg, U16) ezüsttel gazdagodott az erdővidéki gálán.
Mióta van lehetőség bokszolni Baróton versenyszinten?
Ami a Barót Városi Sport Clubot illeti, a csapat edzője elmondta, még érződik, hogy az elején járnak, viszont mindent megtesznek annak érdekében, hogy fejlődjenek és ehhez a legjobb úton járnak.
„Két éve jöttem haza Ausztriából, akkor mertem álmodni egy nagyot és akkor vágtam bele ebbe az egészbe. Létrehoztam egy saját edzőtermet, ahol az embereknek lehetőségük van az alakformálásra, akár fogyni, akár izmosodni szeretnének. Ami engem illet, hosszú éveken keresztül bokszoltam 91 kg-os kategóriában, most pedig szeretném továbbadni ezt a tudást a fiataloknak” – mondta el Csíki Károly, a BVSC boksz szakosztályának edzője.
Hozzátette, hogy a kezdet rendkívül nehéz volt, viszont mindvégig motivált maradt és kitartott a célja mellett, ennek pedig egyre inkább beérik a gyümölcse.
„Mint minden másban, itt is nehéz volt elstartolni. Ez a gála és a hasonló események tökéletesek arra, hogy felmérjük pontosan hol is tartunk, viszont azon dolgozunk folyamatosan, hogy fejlődjünk és a legjobbat hozzuk ki magunkból. Elégedett vagyok a fiatalok teljesítményével, mindenki hozzátette a magáét az eseményen” – nyilatkozta a Székely Sportnak.
Elmondta, hogy tanítványai egyre magasabb szintet érnek el, jelenleg is kint van a Magyar Kupán serdülő korosztályban az egyik sportolója, amely meg is nyerte az első meccsét és továbbjutott a második körbe.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!