Kedden is a gyergyószentmiklósi jégcsarnokban csapott össze a két együttes a román jégkorongbajnokság alapszakaszában. A hazaiak ott folytatták, ahol hétfőn abbahagyták, nem hagyták kibontakozni a kék-sárgákat, sőt egyértelműen jobbak voltak. Az zajlott a jégen, amit a Ruszlan Boriszenko által vezényelt együttes akart.
Akár már az első tíz percben is 2–3 góllal vezethetett volna a Progym, de akkor még kifele pattantak a lövések. Aztán a 16. percben Kozma Zsolt lőtt bődületes gólt emberelőnyben. Innen a Coronának lett sürgősebb a játék, támadtak volna, de a hazaiak jól szűrték a próbálkozásokat. Az eredmény nem is változott sokáig, míg a második harmadban, pontosabban a 35. percben egy Vaclav Novak–Nikita Bucenko akció után utóbbi kettőre növelte a hazai előnyt.
Addig sem volt csendes a gyergyói csarnok, de akkor ezer torokból szólaltak meg a szurkolói rigmusok.
A játék képe ezután sem változott. A bajnoki címvédő erőlködött ugyan, de hiába, a gyergyóiak okosan hatástalanították a támadásokat. A harmadik harmad 6. percében született meg a brassóiak első, és mint később kiderült, egyetlen gólja. Mihály Árpád használt ki egy emberelőnyös helyzetet.
Egyenlíteni azonban nem volt módja a vendégeknek, egyszerűen nem találták az ellenszerét a piros-fehérek játékának. Patrik Polc kapuja többször került nagyobb veszélybe, mint a Szakács Szabolcsé.
Amikor Nikita Bucenko ismét betalált a harmadik harmad közepén, el is dőlt a meccs. Leteltek a maradék percek, a Progym és közönsége ünnepelhetett. Kétszer egymás után legyőzték a bajnokot.
A mérkőzés után Ruszlan Boriszenko is kereste a szavakat. Végül csak annyit mondott játékosainak:
A Progym szombaton és vasárnap a Sportul Studențesc együttesét fogadja, hétfőn, november 20-án pedig hazai pályán a Csíkszeredai Sportklubbal csap össze. Egy nappal később is székely rangadó lesz, de akkor Csíkszeredában csapnak össze a kék-fehérek és a piros-fehérek.
Jégkorong, román bajnokság, alapszakasz, keddi meccs:
Gyergyószentmiklósi Progym–Brassói Corona 3–1 (1–0, 1–0, 1–1),
gólszerzők: Kozma Zsolt (16. perc), Nikita Bucsenko (35., 50.), illetve Mihály Árpád (47.).
A rangsor:
1. Csíkszeredai Sportklub 44 pont /15 mérkőzés
2. Gyergyószentmiklósi Progym 25/12
3. Galaci Dunărea 17/15
4. Brassói Corona 16/9
5. Bukaresti Steaua 15/13
6. Sportul Studențesc 0/14.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Moldovának magának kell eldöntenie a jövőjét – jelentette ki Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke, amikor a Romániával való egyesülésre vonatkozó „B-tervről” kérdezték, ha a Moldovai Köztársaság EU-csatlakozása nem valósulna meg.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!