A sírolleres viadal vasárnapi versenynapjára rányomta a bélyegét a fáradtság, a harmadik versenynap végén, a negyedik próbán a mezőnyből senkinek sem sikerült tökéletesen lőnie.
A lányok nagyifjúsági korosztályának viadalán az egy héttel korábbi csehországi vébén ezüstérmes csíkszeredai Márton Enikő nagyon rossz lőtéri teljesítménnyel (20-ból 12 hibás lövés, 12 büntetőkör) is meg tudta tartani az egy nappal korábbi második helyezését, és újabb ezüstérmet szerzett.
Az idei nyári biatlon Balkán-kupán a romániai sportolók mellett Szerbia, Észak-Macedónia, Görögország, Bosznia-Hercegovina, Horvátország, Törökország és a Moldova Köztársaság sportolói álltak rajthoz. Bár előzetesen bejelentkeztek, a koronavírus okozta bonyodalmak miatt Bulgária képviselői nem tudtak eljönni.
Íme, az üldözőversenyek (6-, 7,5- és 10 km) dobogósai és a székelyföldi sportolók helyezései.
Negyedórával a lefújás előtt kettővel vezetett a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga szombati meccsén. Egy kiállítás átírta a hajrában a forgatókönyvet, pontokat hullajtott a háromszéki együttes.
Mindegyik alsóházi csapat lejátszotta a mérkőzését a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának utolsó fordulójában, így kialakult a rangsor. Az FK Csíkszereda osztályozós helyről és idegenben indítja a play-out küzdelmeit. Mutatjuk az állást és a programot.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Több mint háromezer erdélyi fiatalnak mutat irányt a cserkészet a képernyők uralta világban. Az időtálló értékekre épülő mozgalomról, a Romániai Magyar Cserkészszövetség 35 évéről, kihívásairól és terveiről beszélgettünk Bálint Lajos Lóránt elnökkel.
Zsolnay kerámiával burkolják be a vajdahunyadi vár restaurálás alatt álló Lovagtermének padlózatát, csakúgy, mint bő 130 évvel ezelőtt.
Egy álkommunista megmondót nem érdekel a háború, ahogy a 10 lejes benzin réme se. Az viszont igen, hogy épp mi jön ki az elszabadult hajóágyú csövén, és ezzel mekkorát lehet kaszálni a lájkversenyben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!