Márton Enikő ifjúsági bajnok lett sprint biatlonban

Dobos László 2021. március 26., 18:36

Brassó megyében, a Cheile Grădiștei sportbázison elkezdődött az ifjúság és felnőtt biatlonisták országos bajnoksága. Az első versenynapon a sprintpróbákat rendezték, az ifjúságiak női versenyét a csíkszeredai Márton Enikő nyerte.

Márton Enikő. A székelyföldi sportoló négy büntetőkör ellenére magabiztosan nyerte az ifjúságiak próbáját Fotó: Facebook/Márton Enikő

Jól kezdték a sílövőbajnokságot a székelyföldiek, az első versenynapon több dobogós helyezést értek el. A megmérettetés kellemes meglepetése a gyergyói Fórika-Ferencz Réka visszatérése, aki hosszú kihagyás után állt újra rajthoz.

Az újra versenyző kétgyermekes édesanya bronzérmet szerzett a felnőttek viadalán.

A csíki versenyzők közül Márton Enikő első-, András Vivien és Kovács Zalán második, Váncsa Szilvia és Ladó Kincső pedig harmadik lett korcsoportjában.