Marosvásárhelyi úszók tartják a női és férfi 100 méteres mellúszás országos csúcsát

Székely Sport 2023. november 12., 20:03

A Marosvásárhelyi VSK sportolója, Daniel Nicuşan megdöntötte a 100 méteres mellúszás 13 éve fennálló országos csúcsát az Otopeni-ben zajló rövidpályás romániai úszó bajnokságon.

Daniel Nicuşan két arany- és egy ezüstérmet szerzett Otopeni-ben. Archív Fotó: Haáz Vince

A régi rekordot ebben a próbában Dragoș Agache tartotta még 2010-től, 59,66 másodperces eredménnyel, ezen faragott 13 századmásodpercet a szombati versenynapon a bombaformában lévő marosvásárhelyi sportoló, akinek új országos csúcsa 59,53 másodperc. Nicuşan ezzel az eredményével kiharcolta a részvételt az idén decemberben, szintén Otopeni-ben sorra kerülő rövidpályás Európa-bajnokságon.

A marosvásárhelyi klub honlapjának nyilatkozó Bartalis Károly vezetőedző szerint ez kimagasló teljesítménynek számít, és azt jelenti, hogy jelenleg mind a férfi, mind a női (Fángli Henrietta révén) 100 méteres mellúszás országos csúcsát marosvásárhelyi sportoló tartja.

Daniel Nicuşan még további két érmet szerzett az Ilfov megyei versenyen, miután 50 méteres mellúszásban is elhódította az országos bajnoki címet, míg 200 méter háton a második helyen ért célba.

Mellette Koncz Nimród is többször felállt a dobogóra, aki a harmadik legjobb időeredménnyel zárta a 400 méteres vegyesúszást, amely nem csak az ifjúsági korosztályban, hanem a felnőttek között is a bronzérmet jelentette számára. A Marosvásárhelyi VSK fiatal úszója a 200 méteres pillangóúszásban is a harmadik helyen végzett, ám ezúttal csak az ifjúsági mezőnyben, ahol 200 m háton a hetedik lett.

A VSK további sportolói is jó eredményeket értek el: Selyem Tamás (200 m mell, junior kategória) a negyedik, míg Mészáros Balázs (200 m mell, felnőtt) és Szentgyörgyi Henrietta (100 és 200 m hát, junior kategória) az ötödik helyen zártak.