A versenyen 68 játékos indult, Vidámi minden útjában álló ellenfelét legyőzve első helyen végzett, megszerezve a szimbolikus 48. Challenge-bajnokság trófeáját.
A Bridge Base Online felületén zajlik (a legnagyobb online portál, ahol esténként 25–50 000-en bridzseznek), van egy challenge funkció, ami azt jelenti, hogy ki lehet hívni egy másik ellenfelet. Mindkét játékos ugyanazokat a leosztásokat maghatározott időn belül robotok ellen lejátssza, így robotokon keresztül tökéletes összehasonlítás alapján az egyik játékos nyer.
A foci-világbajnoksághoz hasonló rendszerben haladnak előre a játékosok a döntő fele. Az 5–6 fős csoportokból a körmérkőzéseket követően az első kettő továbbjut a második csoportkörbe. Itt három játékos közül 16–16 leosztás után csak az első jut tovább, majd egyenes kieséses szakasz következik: nyolcadöntő, negyeddöntő, elődöntő, kisdöntő és döntő.
Vidámi útja a végső győzelemig a hármas csoportkörtől kezdődően: Irsay Gedeon ellen 31–0; Buglyó Sándor ellen 27–31; a negyeddöntőben Siba Gergey ellen 32–26; az elődőntőben Balásy Zsolt ellen 50–13. A döntőben pedig 2x16 leosztásban Bánhegyi Barnabás ellen: 62–35 (34–20 és 28–15). Magyarországon hetente rendezik meg ezt a versenyt, ez volt a 48. kiírás, amelyet Vidámi Istvánnak sikerült megnyernie.
A Bridge Over Nations sportegyesület versenyzői továbbra is, immáron már hét hónapja lelkesen szervezik úgyanúgy hetente ezt a típusú versenyt, jelenleg a 35. kiírás zajlik. Ezúton is köszönjük Kovács Gyulának és Vidámi Istvánnak kitartó munkáját és segítségét a versenyek lebonyolításában. Versenyünk nagy népszerűségnek örvend, az utóbbi három kiíráson több mint 220 versenyző indult.
A két ország Challenge-győztese hetente egymással is játszik a Szuperkupáért. Sajnos nem sikerült Vidámi Istvánnak a duplázás, alulmaradt a román bajnokkal szemben, így Mihai Lucian Pârvulescu lett a szuperkupagyőztes.
Szuperkupa: Mihai Lucian Pârvulescu–Vidámi István 43–29 (18–10 és 25–19).
Lejegyezte: Magyari Zoltán
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Kulcsfontosságú győzelmet aratott a Sepsi OSK az éllovas Corvinul ellen, és visszavette a második helyet. A lefújás után Batzula Hunor a Székely Sportnak beszélt a nyomásról, a gól pillanatáról és a feljutási esélyekről.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
A román szélsőségesek által használt panelek használatát veti Novák Károly Eduárd egykori sportminiszter szemére Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!