A rangos és népszerű megmérettetést tavaly nyáron kellett volna megrendezni, de kétszer is elhalasztották, majd a járványhelyzet kedvezőtlen romániai alakulására hivatkozva az európai szövetség végül törölte az eseményt. A szervezők azonban már akkor közölték, hogy idén normális körülmények között mindenképpen szeretnék megtartani a versenyeket.
A rendezvényt felvezető csütörtöki sajtótájékoztatón Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere megemlékezett a 2019-ben tragikus hirtelenséggel elhunyt Klosz Péterről, a Román Triatlon Szövetség korábbi elnökéről, akinek megköszönte a nagyszerű munkáját, és hangoztatta, kötelességük, hogy tovább vigyék az általa hátrahagyott örökséget.
Mint mondta, a duatlon Eb-re több mint 600 sportoló érkezik Marosvásárhelyre családjaikkal és barátaikkal, ezáltal a városban működő vendégfogadó egységek jelentős bevételre tehetnek szert. „A nagyszabású rendezvénnyel sokan megismerik és felfedezik Marosvásárhelyt és Maros megyét, hiszen a versenyeket követni lehet az európai közösségi médiában is” – mutatott rá Soós Zoltán.
Péter Ferenc, a Maros Megyei Tanács elnöke kiemelte, hogy a versenysorozat egyik központi helyszíne a Csergedi-tetőn kialakított Transilvania Motor Ring versenypálya lesz, ahol ezáltal nemcsak autó- és motorversenyeket lehet tartani, hanem futó-, vagy kerékpárversenyeknek is otthont adhat. Hangoztatta, a múltban is azok voltak és a jövőben is partnerek szeretnének lenni a hasonló kiemelt sportesemények támogatásában, hiszen ezek idegenforgalmi szempontból rendkívül fontosak a megyének.
A megyei tanácsnak ugyanis az is a szerepe, hogy külföldi sportolókat vonzzon a megyébe, akik megismerkedhetnek a kulturális és turisztikai értékekkel.
Renato Bertrandi, az Európai Triatlon Szövetség olasz elnöke méltatta a helyi szervezőket, illetve Klosz Péter eredményes munkáját, kiemelve, hogy testvére, Klosz Viktor irányításával folytatni tudták az elkezdett tevékenységet. Emlékeztetett a két évvel ezelőtt Marosvásárhelyen megrendezett multisport Európa-bajnokságra, miszerint annak a nagyszabású rendezvénynek nem volt könnyű a megszervezése, de a helyi rendezők kiválóan helytálltak és teljesen megfeleltek az elvárásoknak, sok pozitív visszajelzést kaptak, ezáltal Marosvásárhely a triatlon és duatlonsport egyik fővárosának tekinthető.
– mondta.
A helyi szervezőcsapat részéről Amza Mărgărit rendezvénymenedzser örvendett annak, hogy idén megtarthatják az eseményt, amely mára fesztivállá nőtte ki magát. Mint ismertette, két duatlon Európa-bajnokságot tartanak különböző távolságokon, csütörtökön kezdődően, illetve pénteken a csergedi Transilvania Motor Ringen, szombaton és vasárnap pedig Marosvásárhely központjában zajlanak a versenyek.
Emellett az országos bajnokságot is lebonyolítják, de a helyi sportolókra is gondoltak, szombaton este a Somostetőn a Dracula Night Run nevet viselő futóversenyt tartják, a gyerekek számára kiírt Liga Trikids elnevezésű futó- és kerékpárversenyt pénteken reggel a Motor Ringen rendezik. A versenyek részletes programja, beleértve a díjátadókat is, elérhető a rendezvény honlapján.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.
Folyamatos az érdeklődés a levélszavazás iránt Magyarország kolozsvári főkonzulátusán, ahol ezekben a napokban egymást váltják azok az erdélyi magyar választópolgárok, akik személyesen szeretnék leadni voksukat a magyarországi országgyűlési választáson.
A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!