A vívást az olimpiai menetrendnek megfelelően már szombaton lebonyolították. Marosi nagyszerűen teljesített, 26 ellenfelét legyőzte, miközben csak kilenctől kapott ki, ezzel az egy nyertes asszóval többet gyűjtő orosz Alekszandr Lifanov mögött második lett. A 200 méteres úszásban – már vasárnap – 2:04.36 perccel a 11. időt érte el, de kicsik voltak a különbségek.
Két szám után az élen állt, és ezt a pozícióját a hibátlanul, szintidőn belül teljesített lovaglásával meg is őrizte. Lifanov szorosan, két ponttal követte őt, de a harmadik helyezett fehérorosz Ilja Palazkovval szemben 28, a negyedik pozíciót elfoglaló, 2016-ban és 2019-ben vb-győztes francia Valentin Belaud-val szemben pedig 38 másodperc volt az előnye a kombinált szám előtt. A négy lövészettel megszakított 3200 méteres futás során gyakorlatilag csak Lifanovot kellett maga mögött tartania, akitől az első lövészetnél ellépett.
A július végén már 37 éves Marosinak a lövősorozatai nem sikerültek igazán jól, de a homokos, mély talajon is jó tempót tudott diktálni, így elsőségét nem veszélyeztette az orosz ellenfél. A harmadik helyre a hazai közönség előtt szereplő Ahmed Elgendi zárkózott föl. Az első három hely ért tokiói kvótát.
A 2012-ben, Londonban olimpiai bronzérmes Marosi előzőleg 2009-ben nyert világbajnokságot, és az volt az eddigi utolsó magyar egyéni győzelem a férfiak hagyományos versenyében.
Jól kezdett a tokiói kvalifikációt már 2019-ben megszerző Demeter is, aki 22 győzelemmel és 13 vereséggel hatodikként fejezte be az első számot, majd úszásban is hatodik volt, így összesítésben az ötödik pozíciót foglalta el két szám után. A lovaglása viszont nem sikerült, akadályverésért 35 pontot vontak le tőle és hat másodperccel a szintidőt is túllépte. Ezzel visszacsúszott a 14. helyre, ahonnan azonban a harmadik legjobb kombinált számmal ötöt előre tudott lépni.
A döntő további két magyar résztvevője, Bereczki és Kardos kevés győzelmet gyűjtött a szombati vívás során, így a mezőny hátsó részéből kellett megkezdenie a felkapaszkodást. Előbbi a 25., utóbbi a 34. helyen végzett.
Csapatban a magyarok két ponttal előzték meg a németeket. A harmadik helyen az egyiptomiak végeztek.
A Gyergyói Hoki Klub vezetősége néhány nappal ezelőtt menesztette Markus Juurikkala vezetőedzőt, aki a tavaly mindent megnyert, amit lehetett a piros-fehérekkel. A távozó szakember büszke arra, ahogy a csapat reagált a menesztése hírére.
Szerződést bontott meghatározó támadójával az FK Csíkszereda: a klub közös megegyezéssel vált meg a sérüléssel bajlódó Jozef Dolnýtól. A támadó rehabilitációja folytatódik, a jövőbeni visszatérés lehetőségét nyitva hagyták.
A kolozsvári tűzoltók kedden megtalálták annak a négyéves gyermeknek a holttestét, aki január 23-án tűnt el a Kis-Szamosban.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
Zöld jelzést kapott az új sóbánya kiépítése a Kolozs megyei Palackoson, miután a beruházó megszerezte a szükséges engedélyeket. A több szakaszban, akár 30 millió euróból megvalósuló projekt munkahelyeket teremt, és a térség gazdasági fellendülését ígéri.
További híreink: végrehajtói felszólítást kapott, egy bő hete van kiköltözni a nagyváradi premontrei apátnak, az EB pedig továbbra is visszatart 231 millió eurót a bírói különnyugdíjak miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!